Nawigacja

  • SPOTKANIE Z BARBARĄ KOSMOWSKĄ

       20 września bieżącego roku uczniowie klasy IIa uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu z panią Barbarą Kosmowską, autorką słuchowisk dla dzieci oraz książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

     Pisarka opowiadała o swoim życiu, twórczości, karierze oraz odpowiadała na pytania słuchaczy.

  •   ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

      Wprowadzeniem pocztu sztandarowego i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęła się uroczystość inaugurująca nowy rok szkolny 2012/2013 w naszym gimnazjum. Społeczność uczniowska, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły powitali nowego dyrektora placówki pana Zbigniewa Gajdę, natomiast klasom pierwszym przedstawiono ich wychowawców- panią Joannę Petrowicz klasie Ia, panią Annę Forenc klasie Ib. Po krótkiej części artystycznej uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

     

  • ,,NARODOWE CZYTANIE PANA TADEUSZA " W NASZYM GIMNAZJUM

       W naszej szkole, Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu została dziś odczytana Księga III „Pana Tadeusza” p.t. ,,Umizgi”. Tym samym włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Prezydenta Komorowskego pod hasłem ,,Narodowe czytanie Pana Tadeusza”. Czas wspólnego czytania był dla nas, jak to określił Pan Prezydent „spotkaniem z językiem ojczystym w najwybitniejszym wydaniu oraz z polskością, której jakże pięknym wyrazem jest Pan Tadeusz”.

    Podkreśleniu wspólnoty służył fakt, w naszej szkole tekst epopei czytali i uczniowie, i nauczyciele. Narratorkami były: nauczycielka języka polskiego Joanna Petrowicz i nauczycielka języka angielskiego Wanda Gosławska. Kwestię Telimeny odczytała dla nas pani pedagog Kamila Derbis, Hrabiego- nauczyciel wychowanie fizycznego, pan Robert Terpis, zaś słowa Sędziego wypowiadał pan Waldemar Wolniaczyk-nauczyciel geografii, tekst Zosi należał do uczennicy klasy 3d-Zuzanny Grajek, natomiast w rolę Tadeusza wcielił się Andrzej Rezler z klasy 3a. Całość poprowadził Szymon Pawlak  z klasy 3b.

    Na uwagę zasługiwała dekoracja. Staraliśmy się odtworzyć choć namiastkę ogródka, w którym Hrabia spotkał Zosię, lasu, gdzie odbyło się grzybobranie oraz królestwo Telimeny- Świątynię Dumania. Scenerię przygotowała nauczycielka języka polskiego pani Malwina Spychała, a pomagały jej nauczycielka historii-pani Marzena Konwerska, nauczycielka języka polskiego- pani Anna Bakota oraz nauczycielka matematyki-pani Anna Forenc.

    Naszego czytania z zainteresowaniem słuchali-uczniowie z każdej klasy, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

     

     

     

  • SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY- 2012R.

       W środę 6 czerwca 2012r.  odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego o tytuł „Mistrza Matematyki” w kategorii klas pierwszych i w kategorii klas drugich. Na każdym poziomie obowiązywał inny zestaw zadań.

       W konkursie wzięło udział 16 uczniów, którzy musieli rozwiązać po pięć zadań otwartych.

       „Mistrzem Matematyki” w kategorii klas drugich została Patrycja Szczepańska z kl. IIb uzyskując bardzo wysoki wynik 95% punktów. W kategorii klas pierwszych zwycięzca nie został wyłoniony, gdyż nie było ucznia, który uzyskałby wymagane 75% punktów możliwych do zdobycia. Najwięcej- po 70% punktów uzyskali Miłosz Lipieta i Paweł Michniewicz, którzy otrzymali wyróżnienie.

     

  • ZAJĘCIA W MUZEUM ZIEMII WIELUŃSKIEJ- 2012R.

       22 maja 2012r. klasa IIc wraz z opiekunami p. K.Derbis i p. A.Bakotą uczestniczyła  w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez Muzeum Ziemii Wieluńskiej, dla których inspiracją stała się wystawa zatytułowana:,, Afryka. Podróż wzdłuż Nilu".

       Wraz z panią przewodnik grupa podążała tropem Nilu- rzeki łączącej świat śródziemnomorski z tajemniczymi krainami Czarnego Lądu. Podróż rozpoczęła się  w należącym do świata arabskiego Egipcie, by poprzez Sudan, Etiopię i krainę Wielkich Sawann dotrzeć aż do wschodniego wybrzeża Afryki.

     

       Uczniowie otrzymali druki z alfabetem arabskim i mieli możliwość zapisania swych imion posługując sie właśnie tymi znakami. Wiele prac wzbudziło zachwyt pani przewodnik.

       Na zakończenie wszyscy uczestnicy wycieczki skosztowali owoców baobabu.

  • ZWIEDZAMY WYŻYNĘ  WIELUŃSKĄ

       16 maja 2012 roku Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej wzięli udział V sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej, która odbyła się w formie  wycieczki krajoznawczej po najbliższej okolicy. Jej organizatorem był Urząd Miasta i Gminy w Wieluniu. Wycieczka to realizacja jednego z punktów planu Komisji ds. Sporu i Turystyki. W pracach komisji biorą udział przedstawiciele naszego gimnazjum: Julia Jarosławska, Dominika Żurek, Szymon Roszczyk, Miłosz Lipieta i Paweł Ceglarski.

     Młodzi Radni poznali cuda natury, w które obfituje nasz region, m.in. Kurhany Książęce w Przywozie, zabytkową kapliczkę i wąwóz w Kamionie, Źródła Świętego Floriana znajdujące się w okolicach  Kochlewa, kamieniołom w Lisowicach oraz jaskinie w Rezerwacie Węże.

    W  odkrywaniu uroków Jury Krakowsko-  Częstochowsko- Wieluńskiej młodzieży towarzyszyli:  Burmistrz Wielunia- Jerzy Antczak, prezes Stowarzyszenia Polski Szlak Bursztynowy- pan Bogusław Abramek, a także pani Magdalena Kopańska- doradca ds. promocji Urzędu Miasta i Gminy.

  • DZIEŃ EUROPEJSKI -2012

        Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się cykliczna impreza- Dzień Europejski.

    Jej organizatorem był Samorząd Uczniowski, który przybliżył uczestnikom ideę  przyświecającą  tej uroczystości. W dobry nastrój  wprowadził nas występ zespołu Overload w składzie: Norbert Rachubik – wokal, Szymon Roszczyk – perkusja, Przemysław Kuma i Przemysław Kotala – gitary basowe.          

       Przygotowania do prezentacji państw- członków Unii Europejskiej rozpoczęły się już o ósmej rano. Każda klasa dekorowała swoje stanowisko i  przybliżała nam jeden kraj- ciekawostki historyczne, geograficzne, regionalną kuchnię, kulturę oraz przeprowadziła po jednej konkurencji  sportowej.

       Rywalizację klas o zwycięstwo oceniało jury  w składzie: panie-  Dyrektor Arleta Czyż, Anna Bednarek-Bakota, Lucyna Gwóźdź,  panowie- Jerzy Wieczorek, Krzysztof Myszor  i przedstwicielka braci uczniowskiej- Magda Płóciennik z klasy IIIb. Punkty przyznawano  za kreatywność, pomysłowość i staranność w przygotowaniu stanowisk, sposób prezentacji państwa, atrakcyjność serwowanych potraw regionalnych oraz  miejsca zajęte w konkursach: wiedzy o Unii przygotowanym przez pana Waldemara Wolniaczyka i w konkurencjach sportowych.

       Werdykt był następujący: trzecie miejsce zdobyła klasa IIb, która prezentowała Wielką Brytanię, drugie klasa IIIc, która prezentowała Francję, pierwsze przypadło klasie Ic.

  • IX MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS POEZJI

     

       Zuzanna Grajek i Barbara Kucharska reprezentowały naszą szkołę na odbywającym się po raz dziewiąty  Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Gimnazjum nr 1 w  Wieluniu. W tym roku uczestnicy prezentowali wiersze naszej znakomitej poetki Wisławy Szymborskiej. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wybranie laureatów spośród 32 uczestników sprawiło jury niemałe trudności. Ostatecznie zwycięzcami zostali- Katarzyna Pawelec ( I miejsce), Natalia Mrugała (II miejsce) i Martyna Kramarczyk ( III miejsce).

       A my dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy dostarczyli słuchającym niezapomnianych wrażeń.

     

     

  • KONKURS ,, CZAR PAR"  2012

     

     

    10 maja 2012r. po raz piąty zorganizowany został w naszym gimnazjum Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy  ,,Czar par". Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich wieluńskich gimnazjów, a także uczniowie z gimnazjów z Białej, Czernic, Lututowa, Mierzyc, Pątnowa, Osjakowa i Wierzchlasa.

    Tematyka konkursu obejmowała wiedzę z zakresu matematyki, chemii, fizyki, geografii i biologii. Uczniowie współpracując w parach rywalizowali w siedmiu konkurencjach. Były to: tangram, puzzle, domino, echo, wyścig i zadania. Istotna była nie tylko liczba zdobytych punktów, ale także czas, w jakim poszczególne zespoły poradziły sobie z zadaniami.

    Nad przygotowaniem całości i sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwali: mgr Anna Forenc, mgr Andrzej Piechociński, mgr Halina Piosczek, mgr Waldemar Wolniaczyk i mgr Ilona Szpikowska.

    Nad wykonaniem poszczególnych konkurencji natomiast uczniowie klasy drugiej. Do ich zadań należało wyjaśnienie konkurencji, mierzenie czasu oraz ocenianie pracy zawodników.

    W tegorocznym turnieju zwyciężył duet: Kamila Wojtasik i Łukasz Mielczarek reprezentujący Publiczne Gimnazjum im. Komisji Edukacji Narodowej w Lututowie uzyskując 82,5 pkt. Drugie miejsce zajęli uczniowie naszego gimnazjum Maria Poznerowicz i Łukasz Łuczak uzyskując 80 pkt. Natomiast trzecie miejsce wywalczyli Anna Majtyka i Norbert Leś z Gimnazjum nr 2 im. Wieluńskich Batalionów w Wieluniu uzyskując 79,5 pkt.

    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy uhonorowani zostali nagrodami rzeczowymi.

    Zainteresowanych udziałem w konkursie uczniów zapraszamy w przyszłym roku, a z obowiązującym na nim regulaminem możecie zapoznać się wchodząc w zakładkę ,,Konkursy" znajdującą się na stronie internetowej naszej szkoły.

  • STYPENDIA BURMISTRZA NA 2012 ROK DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW ROZDANE

     

     

       23 kwietnia 2012r. burmistrz  Wielunia Janusz Antczak wręczył stypendia dla 10 najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wśród nich znalazła się nasza uczennica- Małgorzata Pluskota z klasy IIA. Uroczystość wręczenia stypendiów mozna obejrzeć w albumie fotograficznym.

  • e- AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

    Witajcie! Jesteśmy Lokalną Grupą Projektową działającą w ramach e-Akademii Przyszłości. Aktualnie realizujemy projekt pt. : „W jaki sposób możemy przybliżyć zagadnienie niepełnosprawności uczniom naszego gimnazjum?”. Naszą grupę tworzą uczniowie klasy integracyjnej. Celem pracy zespołu jest podjęcie działań zmierzających do :

    • uwrażliwienia uczniów na zagadnienie niepełnosprawności,
    • kształtowania pozytywnej, pełnej tolerancji i poszanowania postawy wobec  niepełnosprawnych uczniów,
    • podniesienia świadomości w obszarze niepełnosprawności m.in. zapoznania uczniów z podstawową terminologią oraz rodzajami niepełnosprawności,
    • motywowania uczniów do przełamywania barier i lęku przed kontaktem z i niepełnosprawnymi,
    • zachęcania uczniów do obalania funkcjonujących w świadomości społecznej stereotypów dotyczących niepełnosprawnych.

    Dziś chcemy przedstawić Wam dwa wyjątkowe wywiady. Ich bohaterami są niepełnosprawni uczniowie : Klaudia Fajga oraz Dariusz Zieliński. Mamy nadzieję, że przedstawione informacje pozwolą Wam łatwiej zrozumieć, czym jest niepełnosprawność. Być może wśród Was będą i Tacy, którzy pod wpływem przeczytanych historii, zmienią swoje dotychczasowe nastawienie do niepełnosprawnych. Przeczytacie o codziennych zmaganiach naszych bohaterów z własnymi ograniczeniami a, także o sposobach jakimi starają się je pokonywać. Poznacie ich plany i marzenia na najbliższą przyszłość.

    Życzymy miłej lektury…

     

     

    Wywiad z Darkiem

     

     

     

    Pytania do wywiadu z uczniem klasy integracyjnej Dariuszem Zielińskim, przygotowali Artur Belka i Szymon Wenk

    1.Czy mógłbyś przybliżyć nam swoją chorobę, niepełnosprawność z jaką się zmagasz?

    Darek : Chorobą z jaką się zmagam jest Mózgowe Porażenie Dziecięce. Choroba ta spowodowała, że  jestem niepełnosprawny  ruchowo. Pierwszy krok mogłem postawić dopiero w wieku trzech lat. Swobodnie mogę się porozumiewać z innymi, choć mówię nieco wolniej.

    2. Czy rozumiesz dlaczego tak jest?

    Darek : Tak, rozumiem. Podczas porodu doszło niedotlenienia mózgu, urodziłem się bez akcji serca. Moje życie zaczęło się od reanimacji. Kiedy serce zaczęło bić,  rodzice wierzyli, że wszystko będzie w porządku. W kolejnych miesiącach życia nie rozwijałem się jak rówieśnicy. W wieku dwóch lat zapadła diagnoza, że to MPD.

    3. Co sprawia Ci największe problemy w codziennym funkcjonowaniu? W jaki sposób starasz się pokonywać własne ograniczenia?

    Darek :  Największym problemem w moim codziennym w funkcjonowaniu jest  sprawność manualna. Porażenie dłoni sprawiło, że nie mogę samodzielnie zawiązać sznurowadeł, majsterkować, pismo moje jest bardzo zniekształcone.  W czasie pisania dłuższych notatek korzystam z pomocy pedagoga. Na szczęście poruszanie się nie sprawia mi większych kłopotów. Potrafię dorównać tempem zdrowym rówieśnikom. Żeby poprawić swoją sprawność ruchową, uczęszczam na zajęcia rewalidacyjne. Ponadto 3 razy w tygodniu korzystam z siłowni.

    4.Czy masz kontakt z osobami niepełnosprawnymi?

    Darek : Tak, mam kontakty z osobami niepełnosprawnymi. Od początku mojej edukacji mam kontakt z takimi osobami poprzez naukę w  oddziałach integracyjnych.  Przyjaźnie się także z osobami należącymi do stowarzyszenia działającego na rzecz niepełnosprawnych Tacy Sami.

    5. Jak postrzega Cię otoczenie? Czujesz się akceptowany, czy raczej przeciwnie?

    Darek : Otoczenie postrzega mnie zazwyczaj jako pełnosprawnego kolegę. Staram się być  otwarty na innych ludzi, łatwo nawiązuję kontakty i nie boję się konfrontacji  z innymi. Może  dlatego jestem akceptowany i lubiany wśród rówieśników.

    6. Czy dobrze czujesz się ucząc się w klasie integracyjnej?

    Darek  : Tak, dobrze się czuję ucząc się w klasie integracyjnej. Zawsze mogę liczyć na pomoc koleżanek i kolegów. Nie spotykam się z odrzuceniem lub wyzwiskami pod moim adresem.  Znajduje tutaj zrozumienie, akceptację dla mnie i mojej niepełnosprawności.

    7. Czego oczekiwałeś, Ty lub Twoi rodzice zapisując Cię do klasy integracyjnej?

    Darek : Moi rodzice zapisali mnie do klasy integracyjnej, ponieważ oczekiwali pomocy i wsparcia nauczycieli. Rodzice mieli nadzieję, że ucząc się w takiej klasie, będę uczył się wspólnie z zdrowymi kolegami, łatwiej pokonam trudności.

    8. Jesteś zadowolony z możliwości kształcenia się w klasie integracyjnej?

    Darek : Jestem zadowolony z możliwości kształcenia się w klasie integracyjnej, ponieważ mogę zawierać przyjaźnie ze zdrowymi rówieśnikami.

    9. Jak myślisz, czy grupy integracyjne są potrzebne? Uzasadnij dlaczego. Jakie korzyści czerpiesz z kontaktów z pełnosprawnymi rówieśnikami?

    Darek : Uważam, że grupy integracyjne są potrzebne, ponieważ uczniowie niepełnosprawni nie muszą korzystać tylko z szkolnictwa specjalnego, które po części izoluje osoby niepełnosprawne od integracji ze środowiskiem. Samo przebywanie wśród zdrowych jest dla mnie bardzo ważne, dzięki temu mogę zapomnieć o swojej chorobie.

     

    10. Jak sądzisz, czy zdrowe dziecko może nauczyć się czegoś od swoich niepełnosprawnych kolegów?

    Darek : Moim zdaniem dziecko zdrowe może się wiele nauczyć od swoich niepełnosprawnych kolegów. Przede wszystkim tolerancji, zrozumienia dla osób  niepełnosprawnych.  Pełnosprawni koledzy poprzez kontakt z niepełnosprawnymi zaczynają doceniać to, czego nie dostrzegali na co dzień. Wiele osób zapomina, jak wielkim darem jest urodzić się zdrowym. Ja osobiście mogę zdrowym pokazać, że pomimo choroby nie wolno się  załamywać i poddawać. Dzięki ciężkiej pracy można osiągnąć sukces, oczywiście na miarę własnych możliwości.

    11. W jakim towarzystwie czujesz się lepiej? Wśród zdrowych czy niepełnosprawnych?

    Darek : Czuję się dobrze w obu towarzystwach, ponieważ należy się ze wszystkimi integrować.

    12. Czy postępowanie pełnosprawnych rówieśników wpływa, że czujesz się inny, w jakimś sensie gorszy?

    Darek : Ogólnie jestem dobrze odbierany w środowisku .Tylko raz zdarzyło mi się, że zostałem nazwany kaleką i było to dla mnie bardzo przykre.

    13. W jaki sposób spędzasz czas?

    Darek : W wolnym czasie chodzę na siłownię, spotykam się z kolegami, gram w gry komputerowe, trochę czasu poświęcam na naukę, pomagam też rodzicom w codziennych obowiązkach.

    14. Jakie masz marzenia i plany na przyszłość?

    Darek : Po gimnazjum chciałbym uczyć się w technikum, a potem pracować w wyuczonym zawodzie. Marzę także o założeniu rodziny. To chyba największe moje marzenie.

    15. Jesteś szczęśliwy?

    Darek : Mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy. Los mógł przecież sprawić, że urodziłbym się ze znacznie poważniejszym  zaburzeniami. Być może nie mógłbym w ogóle żyć bez pomocy innych.

     

    Dziękujemy za udzielenie wywiadu i życzymy spełnienia wszystkich Twoich marzeń i planów.

     

    Wywiad z Klaudią

     

     

     

     

    Pytania do wywiadu z uczennicą klasy integracyjnej przygotowali  Artur Belka oraz Szymon Wenk.

    1.Czy mogłabyś przybliżyć nam swoją chorobę, niepełnosprawność z jaką się zmagasz?

    Klaudia : Jestem osobą niedosłyszącą, dlatego noszę aparaty słuchowe, żebym mogła porozumiewać się z ludźmi.

    2. Czy rozumiesz, dlaczego tak jest?

    Klaudia : Tak, rozumiem to. Oboje rodzice są niesłyszący. Ja i moja siostra także musimy aparatów słuchowych. Rodzice niestety nie mogą porozumiewać się za pomocą mowy. Ja na szczęście nauczyłam się mówić. Choć nie było łatwo. Pierwsze słowo wypowiedziałam w drugim roku życia.

    3. Co sprawia Ci największe problemy w codziennym funkcjonowaniu i w jaki sposób starasz się pokonywać własne ograniczenia?

    Klaudia : Największym problemem w moim codziennym w funkcjonowaniu jest porozumiewanie się ze słyszącymi osobami. Staram się często rozmawiać z nimi osobami.

    4.Czy masz kontakt z osobami niepełnosprawnymi

    Klaudia: Tak, mam kontakty z osobami niepełnosprawnymi. Są to moi koledzy z klasy integracyjnej oraz osoby z mojej najbliższej rodziny.

    5. Jak postrzega Cię otoczenie? Czujesz się akceptowana, czy raczej przeciwnie?

    Klaudia : Postrzeganie mnie przez otoczenie zależy od tego, czy ludzie są tolerancyjni czy nie. Przez większość ludzi czuję się akceptowana, Zdarza się, jednakże  przez innych – nie.

    6. Czy dobrze czujesz się ucząc się w klasie integracyjnej?

    Klaudia: Tak, dobrze się czuję ucząc się w klasie integracyjnej. Mogę zawsze liczyć na pomoc zarówno nauczycieli, jaki i uczniów.

    7. Czego oczekiwałaś, Ty lub Twoi rodzice zapisując Cię do klasy integracyjnej?

    Klaudia : Moi rodzice zapisali mnie do klasy integracyjnej, ponieważ oczekiwali pomocy nauczycieli. Rodzice chcieli ,żebym uczyła się wśród słyszących rówieśników.

     

    8. Jesteś zadowolona z możliwości kształcenia się w klasie integracyjnej?

    Klaudia: Jestem zadowolona z możliwości kształcenia się w klasie integracyjnej, ponieważ kiedy nie radzę z trudnym materiałem mogę liczyć na dodatkowe wsparcie i wyjaśnienie nauczycieli.

    9. Jak myślisz, czy grupy integracyjne są potrzebne? Uzasadnij dlaczego? Jakie korzyści czerpiesz z kontaktów z pełnosprawnymi rówieśnikami?

    Klaudia : Uważam, że grupy integracyjne są potrzebne, ponieważ do tej grupy mogą trafić niepełnosprawni, jak i pełnosprawnymi uczniowie Z kontaktów z pełnosprawnymi rówieśnikami czerpię radość i czuję się akceptowana przez nich.

    10. Jak sądzisz, czy zdrowe dziecko może nauczyć się czegoś od swoich niepełnosprawnych kolegów?

    Klaudia : Moim zdaniem dziecko zdrowe może się nauczyć czegoś od swoich niepełnosprawnych kolegów. Myślę, że pełnosprawni uczniowie mogą się wiele nauczyć od osób niepełnosprawnych. Przede wszystkim radości z bezinteresownego pomagania. Mogą także nauczyć się akceptować i szanować niepełnosprawnych. Sądzę również, że niepełnosprawni koledzy mogą uczyć zdrowe, że warto walczyć o swoje cele i żeby nigdy się nie poddawać.

    11. W jakim towarzystwie czujesz się lepiej? Wśród zdrowych, czy niepełnosprawnych?

    Klaudia :Czuję się dobrze w obu towarzystwach, ponieważ mogę z niektórymi osobami porozmawiać, które mnie lubią i uważają za miłą i pomocną osobę.

    12. Czy podstępowanie pełnosprawnych rówieśników wpływa, że czujesz się inna, w jakimś sensie gorsza?

    Klaudia : To czy czuję się w jakimś sensie gorsza lub inna zależy od postępowania pełnosprawnych rówieśników, ponieważ niektórzy nie chcą się ze mną zaprzyjaźnić, a w innych osobach znajduję tych prawdziwych przyjaciół.

    13. W jaki sposób spędzasz czas?

    Klaudia: W wolnym czasie się uczę, pływam, czytam książki i spotykam się ze znajomymi.

    14. Jakie masz marzenia i plany na przyszłość?

    Klaudia: Moim marzenie, jest po ukończeniu gimnazjum uczyć się w liceum. Kiedy przyjdzie właściwy czas zadecyduję, jaki wybrać  profil klasy w liceum i kierunek studiów.  

    15.  Jesteś szczęśliwa?

    Klaudia : Różnie w życiu bywa, ale ogólnie jestem szczęśliwa.

     

    Dziękujemy za udzielenie wywiadu i życzymy spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń.

     

     

     

     

     

  •  

    OGŁOSZENIE!

     

    Procedura wydawania duplikatów legitymacji szkolnej, karty

    motorowerowej, świadectwa szkolnego i pobierania opłat za te czynności

    w Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu

     

     

    Podstawa prawna:

    • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 14 marca 2005 roku w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności (Dz.U. Nr 58/2005 poz. 504 z późn. zm.)

     

    • Ustawa z dnia 16 listopada 2006 roku o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2006r. Nr 225 poz. 1635)

     

     

    1. Zasady wydawania duplikatów legitymacji szkolnej.

     

    1. W przypadku utraty oryginału legitymacji szkolnej rodzice ucznia mogą wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat. Załącznik nr 1 do pobrania w Sekretariacie lub na stronie internetowej.
    2. Do wniosku należy dołączyć podpisane aktualne zdjęcie legitymacyjne (nazwisko, imię, data urodzenia, adres) oraz dowód opłaty skarbowej.
    3. Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od poświadczenia własnoręczności podpisu, tj. 9 zł.
    4. Termin wykonania duplikatu do 7 dni.

     

    1. Zasady wydawania duplikatów karty motorowerowej.

     

    1. W przypadku utraty oryginału karty motorowerowej rodzice ucznia mogą wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem (podaniem) o wydanie duplikatu karty motorowerowej z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat.

       Załącznik nr 2  do pobrania w Sekretariacie lub na stronie internetowej.

     

    1. Do wniosku należy dołączyć podpisane aktualne zdjęcie (nazwisko, imię, data urodzenia, adres).
    2. Za wydanie duplikatu karty motorowerowej nie pobiera się opłaty.
    3. Termin wykonania duplikatu do 7 dni.

     

     

    1. Zasady wydawania duplikatów świadectw szkolnych.

     

    1. W przypadku utraty oryginału świadectwa rodzice ucznia lub pełnoletni absolwent może wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu świadectwa z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat oraz określeniem:

    - rodzaju świadectwa (ukończenia szkoły/klasy),

    - roku ukończenia szkoły/klasy.

                  Załącznik nr 3 do pobrania w Sekretariacie lub na stronie internetowej.

    1. Do wniosku należy dołączyć dowód opłaty skarbowej.
    2. Za wydanie duplikatu świadectwa szkolnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu, tj. 26 zł.
    3. Termin wykonania duplikatu do 7 dni. Jeżeli przedłożony wniosek zawiera wymagane informacje, a dokumentacja niezbędna do wystawienia duplikatu znajduje się w Szkole.
    4. Duplikat wystawia się na druku obowiązującym w okresie wystawienia oryginału lub na formularzu zgodnym z treścią oryginału świadectwa.
    5. Duplikat zawiera:
    • wyraz „Duplikat” – na pierwszej stronie u góry,
    • dane zgodne z dokumentacją pedagogiczną,
    • pod tekstem nazwiska i imiona osób, które oryginał podpisały lub stwierdzenie ich nieczytelności,
    • datę wystawienia duplikatu,
    • podpis dyrektora szkoły,
    • pieczęć urzędową.
    1. Jeżeli Szkoła nie posiada dokumentacji przebiegu nauczania albo nie jest ona wystarczająca do wystawienia duplikatu, wydaje się zaświadczenie stwierdzające, że wystawienie duplikatu nie jest możliwe.
    2. W tym przypadku odtworzenie oryginału świadectwa może nastąpić na podstawie odrębnych przepisów, w drodze postępowania sądowego.
    3. Duplikat może zostać odebrany osobiście przez osobę zainteresowaną lub przez inne osoby posiadające pisemne upoważnienie po potwierdzeniu odbioru własnoręcznym podpisem lub wysłany jest pod wskazany we wniosku adres.
    4. Duplikat ma moc oryginału i może być wystawiony ponownie.

     

     

     

     

    1. Powyższe opłaty należy wnosić na konto.

     

    Wydzielony rachunek dochodów Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu

    12 2030 0045 1110 0000 0168 2160

             Wprowadzono zarządzeniem dyrektora Nr 11 2011/12  z dnia 27 kwietnia 2012r.

     

    Dokumenty, które należy złożyć w celu uzyskania duplikatów znajdują się w : Zalacznik_nr_1.doc

     

     

     

  • MISTRZOSTWA REJONU SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH            

    W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW- 2012

     

     

        13 kwietnia 2012r. odbyły się Mistrzostwa Rejonu Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach: grupa A- Konopnica, Widawa, Sieradz, grupa B- Wieluń, Zduńska Wola, Czastary. Zwycięzcy grup, czyli Gimnazjum nr 3 z Wielunia i Gimnazjum z Widawy spotkali się w finale i walczyli o awans do Mistrzostw województwa Łódzkiego. Nasz zespół pokonał w finale drużynę z Widawy 2:0 i tym samym awansował do finału wojewódzkiego, gdzie zmierzy się w walce o medale 20 kwietnia. Naszym chłopcom gratulujemy i trzymamy kciuki. 

     

  • POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY-2012

     

     

     12 kwietnia 2012 roku w naszym gimnazjum po raz trzeci odbył się POWIATOWY  KONKURS ORTOGRAFICZNY o tytuł     „ Mistrza Ortografii”.

       Celem konkursu jest  podniesienie poziomu umiejętności pisania zgodnie z zasadami  ortograficznymi  oraz  wyrobienie  nawyku bezbłędnego pisania.

       Co roku eliminacje odbywały się w grudniu, zgodnie z tradycją Ogólnopolskiego  Dyktanda, którego pomysłodawczynią była znana dziennikarka Krystyna Bochenek .Konkurs odbył się w kwietniu, ponieważ właśnie w tym miesiącu 2010 roku zginęła pod Smoleńskiem p. Bochenek.

       Do konkursu przystąpiło 10 szkół.  Najlepszych wyłoniono  spośród 33 uczestników.

       Tytuł  „Mistrza Ortografii” zdobyła Martyna Bryś- uczennica Gimnazjum nr 2 im. Wieluńskich Batalionów Narodowych w Wieluniu.

       Komisja wyłoniła dwóch „wicemistrzów”.  Tytuł „Wicemistrza Ortografii” przyznano Kamili Podgórniak- uczennicy z Publicznego Gimnazjum w Osjakowie i  Izabeli Antosik z Zespołu Szkół i Przedszkola w Mokrsku .

       Wyróżnienia otrzymali : Wiktoria Czyż z Publicznego Gimnazjum w Osjakowie i Jakub Jażdżyk- gimnazjalista z Ostrówka.

     Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani  dyplomami , a zwycięscy dodatkowo – nagrodami  książkowymi.

       Nad całością przedsięwzięcia czuwały mgr Malwina Spychała, mgr Anna Bednarek- Bakota i mgr Joanna Petrowicz.

     

    Zdjecia z imprezy znajdują sie w albumie fotograficznym.

  •    PONOWNE ZWYCIĘSTWA NASZYCH SIATKARZY!!!!!!

     

    W dniach 22 - 23. 03. 2012 w Zespole Szkół nr1 w Wieluniu odbył się Turniej  w Minisiatkówce Chłopców i Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły.

    Nasz zespół chłopców w składzie:Bartosz Kopytnik, Patryk Bukowiec, Patryk Frontczak oraz Alan Kasztan zajął pierwsze miejsce pokonujac w zaciętej walce zespoły z Sokolnik i Czastar.

     

    Dziewczęta wywalczyły odpowiednio pierwsze i siódme miejsce. Skład zwycięskiego zespołu: Natalia Lichosik, Zuzanna Grajek, Anna Graczyk i Laura Czyż. Dziewczęta pozostawiły za sobą zespoły z: Gimnazjum nr2 w Wieluniu, Gimnazjum w Pątnowie, Gimnazjum w Czastarach, Gimnazjum w Sokolnikach.

     

     

    28 marca odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców. Nasz zespół w składzie: Bartek Kopytnik, Bartek Brzeziński, Michał Kaja, Hubert Sujka, Damian Jachowicz, Tomasz Wencel, Przemek Makowski, Jakub Mroczkowski, Alan Kasztan i Patryk Frontczak zajął I miejsce i awansował do Mistrzosw Rejonu Sieradzkiego, które odbędą się 13 kwietnia. Nasz zespół pokonał Gimnazjum z Konopnicy, Gimnazjum nr 2 z Wielunia i Gimnazjum z Czarnożył. Chłopakom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

     

     

  • I NAGRODA W WOJEWÓDZKIM PRZEGLĄDZIE TEATRÓW OBCOJĘZYCZNYCH W OPOLU- 2012 

    30 marca 2012 roku uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej zdobyli pierwsze miejsce na XIV Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Obcojęzycznych w Opolu. Było to drugie z rzędu pierwsze miejsce w ostatnich dwóch latach. Uczniowie wchodzący w skład zwycięskiej drużyny to: Paula Musiał, Szymon Roszczyk, Przemysław Kotala oraz Norbert Rachubik. Reżyserem i scenarzystą przedstawienia był pan Rafał Kędzierski, nauczyciel języka angielskiego. Tytuł przedstawienia to „Perfect Band”, czyli „Idealny Zespół”. Przedstawienie miało formę musicalu. Oprócz typowych dialogów wprowadzone zostały elementy muzyczne. Ta kombinacja pozwoliła uczniom z Gimnazjum nr 3 pokonać po raz drugi 16 zespołów z województwa opolskiego i łódzkiego. Nagrodą były bilety na dowolne przedstawienie teatralne w Opolu oraz upominki książkowe.

    Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu było „Języki obce naszą pasją”.      W tym roku poziom językowy przedstawień był bardzo wysoki, tym bardziej cieszy wynik gimnazjalistów z „trójki”.

     


     

  •  

    Z WIZYTĄ W MUZEUM ZIEMII WIELUŃSKIEJ

     

    16.03.2012 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.  Zajęcia rozpoczęły się prelekcją na temat wystawy „Indianie  Amazońskiej Dżungli”. Uczniowie obejrzeli figurkę Topu (postaci z mitologii indiańskiej), którą potem  w czasie zajęć warsztatowych lepili z gliny. Na zdjęciach dostępnych w albumie foto. widać wyraźnie twórcze podejście do tematu, duże zaangażowanie oraz radość tworzenia.

     

  •  

    SUKCES NASZYCH SIATKARZY W MISTRZOSTWACH POLSKI KADETÓW

     

    24 - 25.03.2012 r. uczniowie naszego gimnazjum trenujący pod okiem Zbigniewa Gajdy w MUKS Siatkarz Wieluń zdobyli III miejsce w 1/8 mistrzostw Polski kadetów.

    Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika drużyny zdobył Tomasz Wencel.

    W zawodach uczestniczyli: Patryk Brzeziński, Damian Jachowicz, Michał Kaja, Bartosz Kopytnik, Przemysław Makowski, Hubert Sujka i Tomasz Wencel.

    Zdjęcia drużyny można obejrzeć się w albumie fotograficznym.

     

  •  

      NASZE UCZENNICE LAUREATKAMI KONKURSU  NA ,,PISANKĘ WIELKANOCNĄ"

     

    Katarzyna Kulig z klasy IId i Patrycja Szczepańska z klasy IIb zajęły trzecie miejsce w organizowanym po raz czwarty przez WDK pod patronatem Burmistrza Wielunia Janusza Antczaka konkursie na ,,Pisankę Wielkanocną”. Kasia wykonała pisankę tradycyjną, natomiast Patrycja nowoczesną. Wręczenie nagród odbyło się 29 marca w WDK.

                                              Naszym laureatkom serdecznie gratulujemy!

  •   WOJEWÓDZKI   KONKURS MATEMATYCZNY 2011/2012

     

       6 marca 2012 roku uczniowie naszego gimnazjum po raz  pierwszy wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Jantar”. Jego celem było  pobudzanie twórczego myślenia u uczniów, doskonalenie umiejętności niekonwencjonalnego rozwiązywania problemów, rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz stworzenie życzliwej atmosfery podczas rywalizacji.

    Ze względu na poziom trudności zadań uczestnicy podzieleni byli na trzy kategorie wiekowe. Klasy pierwsze reprezentowało 10, klasy drugie 9, natomiast klasy trzecie 3 uczniów. Jednemu z gimnazjalistów z klasy pierwszej niewiele zabrakło  do uzyskania wymaganych 75% punktów  możliwych do zdobycia i uprawniających do udziału w kolejnym etapie konkursu.

    Wszystko jednak przed nami. Już trzymamy kciuki za naszych przyszłorocznych reprezentantów.

     

    Zdjęcia dostepne są w albumie fotograficznym.

     

     

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu
    ul.Traugutta 38
    98-300 Wieluń
    woj.łódzkie

  • 438431710

Galeria zdjęć