Nawigacja

  • PROJEKT PLAN YOUR FUTURE W NASZYM GIMNAZJUM

    W Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu uczniowie mają okazję dowiedzieć się ciekawych rzeczy o Słowacji i Gruzji, a dodatkowo poćwiczyć język angielski. Od 28 września do 2 października dwie wolontariuszki Elena i Lana prowadzą zajęcia w języku angielskim. Lana i Elana przygotowały dla naszych uczniów nie tylko prezentacje swoich państw, ale także wiele ćwiczeń zawierających elementy psychologii, socjologii i doradztwa zawodowego. Nasi Gimnazjaliści są bardzo zadowoleni z możliwości poznania kultury innych państw w tak ciekawy i frapujący sposób. Oprócz informacji o innych tradycjach i zwyczajach, uczniowie doświadczyli możliwości komunikowania się w języku angielskim, co może przynieść bardzo pozytywne efekty w przyszłości.

    Obie wolontariuszki biorą udział w projekcie: Plan Your Future, międzynarodowej organizacji studenckiej AISEC, której celem jest kształtowanie postaw przedsiębiorczości oraz umiejętności komunikacyjnych wśród młodych ludzi. Zajęcia prowadzone przez Elenę i Lanę polegają na praktycznym włączaniu naszych uczniów w zajęcia, wzbudzaniu chęci używania języka angielskiego oraz zapoznania się z innymi kulturami.

    Lana i Elena oprócz zajęć w szkole zwiedzały również nasze miasto.

  •  ,,Europo witaj nam...." 2 czerwca 2015 roku w naszym Gimnazjum świętowaliśmy Dzień Europejski w połączeniu z Dniem Dziecka. Sami zobaczcie jak kolorowo było w naszej szkole, jak wyglądały prezentacje państw i jakie pyszności z kuchni regionalnych gościły na stołach.

     
  • KOMERS 2014/ 2015

    13 czerwca 2015 roku uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 3 w Wieluniu bawili się na swoim komersie. W części oficjalnej uroczystości usłyszeli wiele ciepłych słów zarówno od p. Dyrektora Zbigniewa Gajdy jak i od Rady Rodziców i przewodniczącej Komisji Oświaty w Wieluniu p. Bożeny Żurek. W sceneri sali balowej i po znanych słowach: "Poloneza czas zacząć..." młodzież przetańczyła wspaniale przygotowanego choreograficznie chodzonego. Wszyscy byli świadomi, że komers to zakończenie kolejnego etapu w życiu młodych ludzi, a ten szczególny bal wymaga właściwej oprawy, by zapisać się w pamięci uczniów. Zabawa trwała przez wiele godzin, a  fotorelację można obejrzeć w albumie fotograficznym.

  • ,,PIERWSZAKI PIERWSZAKOM"

       

    W dniach 17-19 czerwca bieżącego roku klasy pierwsze naszego gimnazjum realizowały projekt edukacyjny pod hasłem ,,pierwszaki pierwszakom”. Klasy najmłodsze szkoły podstawowej mogły obejrzeć znane bajki w nowej odsłonie. Gromkimi brawami został nagrodzony m. in. „Kopciuszek”, „Jaś i Małgosia”, ,,Czerwony Kapturek”, „Kubuś Puchatek”, „Smerfy”, „Scooby-Doo”. Atrakcją dla widzów był nie tylko z udział w przedstawieniu, ale również zagadki i słodkie nagrody za prawidłowe odpowiedzi. Uczniowie pod kierunkiem p. Malwiny Spychały zadbali o odpowiednią scenerię, rekwizyty i stroje. Nie zabrakło również muzyki i wspólnego śpiewu. 

  • WSPANIALI SPORTOWCY, MATEMATYCY, CHEMICY

       11 czerwca po raz trzeci uczniowie klasy IIIa Paulina Buczak, Monika Janecka i Dominik Sobański wzięli udział w Międzypowiatowych Podchodach Matematyczno-Chemicznych. Tworzyli jedną z dwunastu drużyn biorących udział w tych zawodach. Uczestnicy podchodów mieli za zadanie pokonać pięciokilometrową trasę, rozwiązać pięć zadań (w tym dwa z chemii, trzy z matematyki) oraz rozwiązać wymagające logicznego myślenia dwa rebusy. Nasi uczniowie okazali się najlepsi, gdyż zarówno zadania jak i czas uzyskany na mecie sklasyfikowały ich na pierwszym miejscu. W nagrodę za zajęcie najwyższego miejsca na podium Paulina, Monika i Dominik otrzymali puchar dyplom i nagrody.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Gratulujemy

                                                                                                      

  • WYCIECZKA DO PARYŻA

       

     

       Od 10 do 15 maja 2015r. uczniowie naszej szkoły zwiedzali stolicę Francji. Paryż przywitał nas słońcem i prawie letnią pogodą. Pierwszego dnia weszliśmy na wieżę Eiffela, zwiedziliśmy Muzeum Perfum oraz katedrę Notre Dame. Podczas następnych dni wycieczki zwiedziliśmy Muzeum d'Orsay z obrazami Moneta, Renoira czy van Gogha, Muzeum Luwru ze słynnym obrazem Mona Lisa, rzeźbami: Venus z Milo i Nike z Samotraki, bazylikę Sacre Coeur w dzielnicy Montmartre oraz płynęliśmy statkiem po Sekwanie podziwiając uroki Paryża od strony rzeki. Byliśmy również na Cmentarzu Pere Lachaise, gdzie znajduje się grób Fryderyka Chopina. Ostatni dzień spędziliśmy w parku rozrywki Asterix słynącego z dużej liczby roller coasterów. 

    Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domów zadowoleni i z bagażem nowych doświadczeń.   Fotograficzna relacja z naszego pobytu w Paryżu znajduje się w albumie fotograficznym.

     

     

  • WYCIECZKA DO KARPACZA

     

    27-29 KWIETNIA 2015 R.

    Klasa IIIa po „maratonie egzaminacyjnym” wybrała się na trzydniową wycieczkę pod opieką wychowawczyni Joanny Petrowicz oraz pani Anny Bakoty i pana Piotra Sitarskiego.

    W drodze do Karpacza zatrzymaliśmy się w Kamiennej Górze. Wizyta w Muzeum Tkactwa była okazją do obejrzenia najbogatszej na Dolnym Śląsku kolekcji sprzętów do obróbki lnu i urządzeń tkackich. Uczestniczyliśmy w warsztatach oraz pokazie tkania i przędzenia.

    Kolejnym punktem naszej wycieczki był zespół podziemnych laboratoriów Kamienna Góra. Tam czekało na nas mnóstwo niezapomnianych wrażeń- nowatorska iluminacja świetlna, efekty audio, charyzmatyczny przewodnik, który wcielił się w rolę agenta polskiego wywiadu i prowadził nas, by odkryć niemieckie tajemnice. Oglądaliśmy unikalne w skali Europy eksponaty - części pocisku, rakiety, niemieckiego radaru, a nawet niemieckiej enigmy.

    Drugiego dnia po pokonaniu niełatwej trasy zwiedziliśmy świątynię Wang w Karpaczu, inaczej: Kościół Górski Naszego Zbawiciela, czyli ewangelicki kościół parafialny przeniesiony z miejscowości Vang z Norwegii. Jest to najprawdopodobniej najstarszy drewniany kościół w Polsce.

    Trzeciego dnia wycieczki tor saneczkowy w Karpaczu dostarczył niemałych emocji. Niby tylko 7 minut zjazdu i zaledwie 30 km/h, a ile wrażeń! Muzeum Zamek w Bolkowie to jeden z obiektów na Europejskim Szlaku Zamków i Pałaców- tam też byliśmy. W ramach dobrej zabawy nie zabrakło nas w miasteczku Western City.

    Do Wielunia wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.

  • ,,CZAR PAR"- 2015

     

    30 kwietnia 2015 roku po raz ósmy w Gimnazjum nr3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu zorganizowany został Międzypowiatowy Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy ,,Czar par". Wzięli w nim udział przedstawiciele wieluńskich gimnazjów, a także uczniowie z gimnazjów z Czernic, Konopnicy, Lututowa, Mierzyc, Dzietrznik, Mokrska i Wierzchlasa. W szranki stanęło łącznie 20 uczniów z 10 gimnazjów.

    W tegorocznym turnieju zwyciężyli uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Komisji Edukacji Narodowej w Lututowie Natalia Gała i Bartosz Górecki. Drugie miejsce zajęli uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Mierzycach Marta Jajczak i Dawid Grajoszek. Natomiast trzecie miejsce wywalczyły Paulina Pęcherz i Karolina Waliszewska z ZSS im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach.

  • KOLEJNY SUKCES MICHAŁA ROZMARYNOWSKIEGO

       

    6 marca 2015r nasi uczniowie brali udział w pierwszym etapie II Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego organizowanego przez II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu. Do finału zakwalifikowali się: Aleksandra Gosławska, Julia Świtoń oraz Michał Rozmarynowski- uczniowie klasy IIIa. Finał konkursu odbył się 10 kwietnia 2015r. Uczniowie mieli do rozwiązania zestaw składający się z 16 zadań, z 12 zamkniętych i 4 otwartych.

     

     

            Michał Rozmarynowski zajął IV miejsce

                                                    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

     

  • WIZYTA W WARZIE

     

    Od 12 do 18 kwietnia 2015 roku szesnastu uczniów z naszego gimnazjum wzięło udział w wymianie młodzieży pomiędzy szkołą polską i niemiecką. Rodziny uczniów ze szkoły w Warzy gościły nas w swoich domach. Wspólnie z niemieckimi przyjaciółmi zwiedziliśmy najważniejsze miasta Turyngii takie jak: Gotha, Erfurt, Weimar, Eisenach i Wartburg. W środę 15 kwietnia spotkaliśmy się ze Starostą Miasta Gotha, a artykuł o wizycie oraz zdjęcie uczestników wymiany ukazały się w lokalnej prasie. Wspólnie z uczniami z niemieckiej szkoły uczestniczyliśmy w projektach ekologicznych w Parku Narodowym Hainich, co umożliwiło nam poznanie fauny i flory tego rejonu Niemiec. Wzięliśmy także udział w lekcjach prowadzonych przez nauczycieli z Warzy, w konwersacjach polsko-niemiecko-angielskich, wspólnie przygotowywaliśmy posiłki, uprawialiśmy sport. W ostatnim dniu zwiedziliśmy miasto Goethego i Schillera oraz miło spędziliśmy czas w aquaparku. Ostatni dzień naszego pobytu zakończyła uroczysta kolacja przygotowana przez rodziców uczniów naszych niemieckich przyjaciół biorących udział w wymianie. Podczas tego spotkania wymieniliśmy się podpisanymi przez nas białymi koszulkami, które przypieczętowały nowo zawiązane przyjaźnie. W dniu odjazdu nie obyło się bez łez i obietnic, że wszyscy spotkamy się za rok w Wieluniu. Do domu wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i bogatsi o nowych przyjaciół.

    Projekt otrzymał dofinansowanie od organizacji Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży.

     

  • XIV MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS CHEMICZNY

    11 kwietnia 2015r. w I LO w Łasku odbył się XIV Międzypowiatowy Konkurs Chemiczny dla uczniów gimnazjów organizowany przez Otwartą Pracownię Uzdolnień ASYMPTOTA. Wzięło w nim udział 31 uczestników z 12 szkół.
    Uczniowie naszej szkoły w klasyfikacji drużynowej zdobyli II miejsce w składzie: Rozmarynowski Michał, Buczak Paulina i Janecka Monika. Indywidualnie tytuł laureta uzyskali Rozmarynowski Michał i Buczak Paulina, a finalisty Janecka Monika.
  • SQRAFFITO, CZYLI WARSZTATY ARTYSTYCZNE W NASZYM GIMNAZJUM

     

    W 26 marca 2015 r., w Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu, w ramach projektu: Gromadzice uczą…; odbyły się już po raz drugi niecodzienne warsztaty artystyczne. Współpraca pomiędzy Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Gromadzicach, a wieluńską „Trójką” w ostatnim czasie przebiega niezwykle twórczo. Po zakończonych wielkim sukcesem listopadowych warsztatach, oczywistym było, że kolejne, artystyczne spotkanie musi się odbyć. Warsztaty w swej wiosennej odsłonie poświęcone zostały technice SQRAFFITO, która została wykorzystana do zdobienia wykonywanej przez uczniów biżuterii (wisiory i bransolety). Zdobienie techniką sqraffito składa się z kilku etapów. Wymaga użycia wielu materiałów i bez wątpienia czasu. Końcowy efekt uzyskuje się poprzez wydrapywanie zaostrzonym patyczkiem lub dłutkiem wybranego wzoru na drewnianym elemencie (pokrytym podkładem, warstwą pasteli oraz ciemnej farby akrylowej). Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach ponownie zostali ekspertami prowadzącymi warsztaty i występowali w roli nauczycieli. Goście w ciekawy i zrozumiały sposób omówili tajniki, jak dotąd nieznanej uczestnikom warsztatów techniki. Wykazali się bogatą wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi. Ponadto, z wielkim zaangażowaniem brali udział w zajęciach, wkładając w tę pracę swój niewątpliwy talent i serce. Warsztaty zakończyły się wręczeniem Podziękowań oraz słodkich upominków dla znawców techniki SQRAFFITO: Angeliki Napierajczyk, Mateusza Jarczewskiego, Mateusza Kowala, Łukasza Wróbla, Łukasza Zadwornego, Mateusza Kaczmarka. Podziękowania otrzymały także panie : Katarzyna Sobocińska i Anna Maliszak, które zadbały o perfekcyjne przygotowanie swoich wychowanków. Warsztaty artystyczne kolejny raz podbiły serca młodzieży z wieluńskiej „Trójki”. Z pewnością, nie będzie to ostatnie spotkanie z przyjaciółmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach.

    Organizacja warsztatów miała na celu nie tylko poznanie nowej techniki, ale przede wszystkim : integrację osób niepełnosprawnych intelektualnie z młodzieżą w normie intelektualnej, łamanie stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych, wzrost samooceny, kształtowanie samodzielności i konsekwencji w działaniu oraz rozwijanie komunikacji osób niepełnosprawnych.

     

     

     

  • POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY

     

    9 kwietnia 2015 roku po raz szósty w naszej szkole  odbył się POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY o tytuł ,,Mistrza ortografii". Do eliminacji przystąpiło dziewięć szkół z powiatu wieluńskiego. 

    Zwycięzcą konkursu- ,,Mistrzem ortografii" został Michał Rozmarynowski z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Inegracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu. 

    Tytuł wicemistrza zdobyły dwie uczennice- Weronika Grzelak z Gimnazjum w Mokrsku i Ewa Żuberek z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osjakowie, natomiast wyróżnienia przypadły Sandrze Fainiskiej z Zespołu Szkół Samorządowych im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie i Dominik Pawlik z Gimnazjum w Ostrówku. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsi nagrody książkowe. 

     

    SUKCESY NASZYCH SZACHISTÓW

    Czworo szachistów z UKS „Piątki Wieluń” uczestniczyło 21-22.03.2015r. w III Szachowym Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Katowicach. Grano w turnieju 9 rund tempem 15 minut + 10 sek. za każde posunięcie na zawodnika. Zawodnicy wieluńskiej piątki grali w grupie A – do lat 14 (Natalia Guzik i Zuzia Bakalarczyk) oraz C - do lat 10 (Szymon Wojtasik i Adam Słonina). Tym razem wszyscy zawodnicy wieluńskiej piątki zagrali na dosyć równym, wysokim poziomie (nie ustrzegając się także błędów) zdobywając min. 5,5 pkt. z dziewięciu rund. Najlepszy wynik „zrobiła” Natalia Guzik mimo, że przegrała z Zuzią Bakalarczyk i w pierwszym dniu grało jej się dosyć ciężko. Natalia mogła zająć piąte miejsce w turnieju, ale w ostatniej rundzie po ciekawej grze uległa zwyciężczyni Nadii Shpanko z Ukrainy. Zuzia także przegrała w ostatniej rundzie i mimo bardzo dobrze zagranego turnieju nie weszła do dziesiątki. W grupie do lat 10 lepiej radził sobie Szymon Wojtasik, który wygrał w bezpośrednim pojedynku z Adamem Słoniną, jednak przegrana na czas (w dobrej pozycji) w ostatniej rundzie spowodowała jego spadek z 24 na 42 miejsce w turnieju. Za to Adam wygrywając ostatnie dwie rundy wskoczył z piątej dziesiątki na 23 miejsce. Ogólnie w turniejach juniorskich i turnieju OPEN zagrało prawie 800 zawodników z siedmiu krajów.

    Wyniki zawodników MOS UKS Piątki Wieluń:

    Grupa do lat 10: (grało 188 zawodników)

    23. Słonina Adam – 6.0 pkt.

    42. Wojtasik Szymon – 5,5 pkt.

    Grupa do lat 14: (grało 71 zawodników):

    12. Guzik Natalia - 6.0 pkt.

    13. Bakalarczyk Zuzanna – 5.5 pkt.

    Wyniki zawodów na stronach:

    Grupa A -http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_1076/

    Grupa C -http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_1078/

     

    KOLEJNY SUKCES JAKUBA BAKALARCZYKA

     

       Jakub Bakalarczyk zajął XXVII miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 w Szachach Klasycznych, które odbyły się w w Karpaczu w dniach 15- 22 marca 2015r. GRATULUJEMY!

     

    SUKCESY WIELUŃSKICH SZACHISTÓW NA III SZACHIWYM TURNIEJU PRZYJAŹNI POLSKO- WĘGIERSKIEJ

     

    Czworo szachistów z UKS „Piątki Wieluń” uczestniczyło 21-22.03.2015r. w III Szachowym Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Katowicach. Grano w turnieju 9 rund tempem 15 minut + 10 sek. za każde posunięcie na zawodnika. Zawodnicy wieluńskiej piątki grali w grupie A – do lat 14 (Natalia Guzik i Zuzia Bakalarczyk) oraz C - do lat 10 (Szymon Wojtasik i Adam Słonina). Tym razem wszyscy zawodnicy wieluńskiej piątki zagrali na dosyć równym, wysokim poziomie (nie ustrzegając się także błędów) zdobywając min. 5,5 pkt. z dziewięciu rund. Najlepszy wynik „zrobiła” Natalia Guzik mimo, że przegrała z Zuzią Bakalarczyk i w pierwszym dniu grało jej się dosyć ciężko. Natalia mogła zająć piąte miejsce w turnieju, ale w ostatniej rundzie po ciekawej grze uległa zwyciężczyni Nadii Shpanko z Ukrainy. Zuzia także przegrała w ostatniej rundzie i mimo bardzo dobrze zagranego turnieju nie weszła do dziesiątki. W grupie do lat 10 lepiej radził sobie Szymon Wojtasik, który wygrał w bezpośrednim pojedynku z Adamem Słoniną, jednak przegrana na czas (w dobrej pozycji) w ostatniej rundzie spowodowała jego spadek z 24 na 42 miejsce w turnieju. Za to Adam wygrywając ostatnie dwie rundy wskoczył z piątej dziesiątki na 23 miejsce. Ogólnie w turniejach juniorskich i turnieju OPEN zagrało prawie 800 zawodników z siedmiu krajów.

    Wyniki zawodników MOS UKS Piątki Wieluń:

    Grupa do lat 10: (grało 188 zawodników)

    23. Słonina Adam – 6.0 pkt.

    42. Wojtasik Szymon – 5,5 pkt.

    Grupa do lat 14: (grało 71 zawodników):

    12. Guzik Natalia - 6.0 pkt.

    13. Bakalarczyk Zuzanna – 5.5 pkt.

    Wyniki zawodów na stronach:

    Grupa A - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_1076/

    Grupa C - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_1078/

     

     

    WYCIECZKA DO BEŁCHATOWA

     

    17 marca 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum zwiedzili edukacyjną ekspozycję PGE Giganty Mocy, która w sposób interaktywny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną. Multimedialna ekspozycja skierowana jest do szerokiej grupy odbiorców, w tym dzieci i młodzieży. Ideą ekspozycji jest ukazanie naukowego, przyrodniczego i technicznego aspektu powstawania i wydobywania węgla brunatnego oraz przetwarzania go w energię elektryczną. 

     

    SUKCES PAULINY SITARSKIEJ W KONKURSIE WOKALNYM

     

     Paulina Sitarska z Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej z Oddziałami Integracyjnymi zajęła drugie miejsce na IX Wojewódzkim Konkursie Wokalnym „Motyw miłości w piosence obcojęzycznej” w Bytomiu. Konkurs był dwuetapowy. Pierwszy etap odbył się 9 marca, natomiast finał 11 marca 2015 roku. Celem konkursu było popularyzowanie śpiewania wśród młodzieży oraz doskonalenie znajomości języków obcych. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację wokalno- sceniczną oraz poprawność językową. Ponieważ Paulina uczęszcza do klasy o profilu językowym, wybrała piosenkę w języku angielskim Adele „One and only”. Jury zachwycił również fakt, że piosenkarka wykonała ten utwór przy własnym akompaniamencie na fortepianie. Za przygotowanie muzyczne Pauliny odpowiedzialny był p. Piotr Sitarski, natomiast opiekunem językowym był  p. Rafał Kędzierski.

  • SUKCESY NASZYCH GIMNAZJALISTEK W ,,BIOCHEMIKU ROKU"

     

       W V Międzygimnazjalnym Konkursie Biologiczno- Chemicznym ,,Biochemik Roku" nasze uczennice, które przygotowywały się pod kierunkiem pań: Ilony Szpikowskiej- nauczycielki chemii oraz Haliny Piosczek- nauczycielki biologii, zajęły czołowe miejsca:

    II miejsce- Paulina Buczak

    III miejsce- Monika Janecka

    oraz wyróżnienie- Aleksandra Kotecka.

                                                                                                                     GRATULUJEMY!   

     

     

                                              *********************************************

     

     OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     

     

               

                   

                 

     Dziewięcioro uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowało się do drugiego etapu Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test leksykalno- gramatyczny. Ciekawą formą tego testu było to, że wszystkie zdania rozwiązywane były przez internet. Po zalogowaniu się, każdy uczeń miał 45 minut na zaznaczenie poprawnych odpowiedzi. Drugi etap olimpiady również przeprowadzony został online. Wyniki z poziomu drugiego już 16 marca. Opiekunem uczniów był Rafał Kędzierski.                 

     

      ************************************

    DZIEŃ OTWARTY W WIELUŃSKIEJ TRÓJCE

     

        W dniu 5 marca 2015 roku, w Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu, odbyła się kolejna edycja „Dnia Otwartego”. Naszymi wyjątkowymi gośćmi byli uczniowie klas szóstych szkół podstawowych. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie im oferty edukacyjnej i wychowawczej placówki. Podczas pobytu w murach szkoły przyszli gimnazjaliści poznali grono pedagogiczne, bazę lokalową, wyposażenie oraz zaplecze sportowe placówki. W tym dniu dla naszych gości, wszystkie drzwi zostały otwarte. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych metodami praktycznymi, które niezwykle aktywizująco wpływają na przyswajanie wiedzy przez młodego człowieka. Dzięki udziałowi w krótkich fragmentach lekcji: chemii, biologii, fizyki, geografii oraz matematyki, nasi goście mogli się przekonać, że wiedza z przedmiotów postrzeganych jako trudne, może być przekazywana w sposób niekonwencjonalny i atrakcyjny. Nie zabrakło także prezentacji multimedialnej oraz słodkiej niespodzianki. Ukoronowaniem tego dnia była część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli gimnazjum, w której oprócz wokalnych popisów, był także czas na sportowe zmagania „ Na wesoło ” oraz entuzjastycznie przyjęty przez publiczność występ nauczycielskiego kabaretu „The Suchar Brothers”. Po występach artystycznych wszyscy w pogodnych nastrojach powrócili do swoich szkół. Nie żegnamy się jednak, bowiem za kilka miesięcy spotkamy się ponownie na inauguracji nowego roku szkolnego!

                                                                                         Do zobaczenia!

        

     

    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

     

    WIZYTA W NEAPCO EUROPE SP. Z O.O. W PRASZCE

       17 lutego 2015 roku uczniowie trzecich klas naszego gimnazjum w ramach zajęć z doradztwa zawodowego zwiedzili zakład w Praszce produkujący części samochodowe. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z warunkami pracy, parkiem maszynowym oraz zasadami funkcjonowania przedsiębiorstwa produkcyjnego. Uczniowie poznali krótką historię zakładu, główne działy produkcji oraz zasady bezpiecznego poruszania się po terenie firmy. Dowiedzieli się również jakie wykształcenie należy zdobyć, aby pracować w takim zakładzie. Osoby oprowadzające nas po hali produkcyjnej opowiedziały jak wygląda praca na różnych stanowiskach. Gimnazjaliści mogli zobaczyć pracę montera, mechanika, dowiedzieli się za co odpowiada logistyk czy technolog produkcji. Zobaczyli jak wygląda transport w zakładzie, jakie zasady bezpieczeństwa tam obowiązują i jaką wagę przykłada się do ich przestrzegania. Uczniowie stwierdzili, że taka wizyta była bardzo pouczająca i dostarczyła im ciekawych informacji związanych z wykonywaniem wielu zawodów. Uznali też, że takie doświadczenie jest im bardzo potrzebne, gdyż po gimnazjum staną przed jednym z najważniejszych w ich życiu wyborów, wyborem zawodu.

    W przyszłości zamierzamy odwiedzić inne zakłady tj. Wielton, Korona czy Elektrownia Bełchatów.

     

     

     

    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

     

    DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH W SZACHACH

     

    We wtorek (27.01.2015) w sali Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu rozegrano eliminacje powiatowe w szachach drużynowych. Wzięło w nich udział 8 ekip ze szkół podstawowych (4) i gimnazjów (4). Rywalizowano na dystansie 6 rund po 15 min. na zawodnika (każdy z każdym mecz i rewanż).

    Zawody organizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieluniu oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieluniu. Sędzią głównym zawodów był Pan Waldemar Wolniaczyk, a sędzią rundowym Pan Arkadiusz Górny. Wśród gimnazjów zwycięstwo odniosła drużyna Gimnazjum nr 3 Wieluń zwyciężając we wszystkich meczach. Drugie miejsce, po zaciętej walce z Gimnazjum w Czarnożyłach (dwa remisy) wywalczyła drużyna Gimnazjalna ze Skomlina. Skład zwycięskiej drużyny : Jakub Bakalarczyk, Michał Wieczorek, Artur Mikołajczyk oraz Zuzanna Bakalarczyk.

     

    Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Gimnazjalnych - Wierzchlas, 10.02.2014

    Mc

    Drużyna

    Meczowe

    Pkt. za partie

    1.  

    Gimnazjum nr 3 Wieluń

    12.0

    21.5

    1.  

    Gimnazjum Skomlin

    6.0

    12.5

    1.  

    Gimnazjum Czarnożyły

    6.0

    11.5

    1.  

    Gimnazjum Mokrsko

    0.0

    2.5

    W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa ze Skomlina po ciekawej walce z SP nr 5 Wieluń. Trzecie miejsce dla SP Wierzchlas. Skład zwycięskiej drużyny: Kamil świątek, Adam Słonina, Michalina Matyjasek, Joanna Idasiak.

    Do etapu rejonowego (odbędzie się 19.02 w Sieradzu) awans uzyskały po dwie drużyny w każdej grupie wiekowej. Wyniki zawodów:

    Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Podstawowych - Wierzchlas, 10.02.2014

    Mc

    Drużyna

    Meczowe

    Pkt. za partie

    1.  

    SP Skomlin

    11.0

    17.0

    1.  

    SP 5 Wieluń

    9.0

    17.5

    1.  

    SP Wierzchlas

    4.0

    11.0

    1.  

    SP 4 Wieluń

    0.0

    2.5

     

    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

     

    SPOTKANIE Z AKTOREM EDWARDEM SKUBIKIEM

     

    Dnia 28 stycznia 2015 roku uczniowie klas pierwszych i drugich Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej spotkali się w Wieluńskim Domu Kultury z Edmundem Skubikiem.

    Aktor zaprezentował program teatralny składający się z trzech części. Artysta zahipnotyzował widownię swoją osobowością. Intonacją i modulacją głosu stworzył niezwykłą dramaturgię- uspokajał, zaciekawiał, przykuwał uwagę.

    Pan Edmund Skubik – bardzo elegancki mężczyzna przedstawił plan spektaklu. Pierwsza w nich zatytułowana „ Na paryskim bruku” była poświęcona życiu i twórczości Adama Mickiewicza.

    Wszyscy skupieni wsłuchiwali się w niesamowicie czysty głos, słychać było każdą głoskę„ Litwo! Ojczyzno moja...”. W ten sposób rozpoczynała się perfekcyjnie opowiedziana biografia naszego wieszcza. Aktor, wcielając się w rolę Mickiewicza, z wielkim uczuciem

    i precyzją przedstawił fragmenty wielkich dzieł.

    Po krótkiej przerwie Pan Skubik zabawiał Gałczyńskim. W stylu kabaretowym, estradowym zaprezentował wiersze „ O wróbelku”, „Stasna zaba”.

    Ostatnia część widowiska należała do audytorium . Gimnazjaliści chętnie brali udział w warsztatach teatralnych, podczas których doskonale radzili sobie w zmaganiach z językiem, w scenkach dialogowych i indywidualnych.

    Przedstawienie było okazją do spotkania z niezwykłą osobą- warszawskim aktorem Edmundem Skubikiem, który udowadnia, że głos ludzki jest najpiękniejszym instrumentem świata, zwłaszcza, a może...nie tylko aktora.

    Dzięki Jego występowi młodzież mogła przybliżyć sobie sylwetkę Adama Mickiewicza i przez chwilę dowartościować się scenicznie.

  •                                     *******************************************

    PIĄTY JUBILEUSZOWY KONCERT ,,CO NAM W DUSZY GRA..."

    Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu, już po raz piąty zorganizowało koncert zatytułowany: „Co nam w duszy gra...". Pierwszy koncert odbył się w grudniu 2010 roku, a jego sukces  sprawił, że stał się imprezą cykliczną placówki. Siła tego niezwykłego koncertu, wynika z faktu, że na scenie, obok siebie stają uczniowie, absolwenci, nauczyciele oraz rodzice. Organizacja i wspólne przygotowania integrują całą społeczność szkolną.

    Jubileuszowy koncert odbył się w wypełnionej po brzegi sali Wieluńskiego Domu Kultury.  Dyrektor  Zbigniew Gajda serdecznie powitał zgromadzoną publiczność, zapewniając, że „(…)będzie się działo…”. Zgodnie z zapowiedzią, na scenie działo się wiele.  Humor  i optymizm prowadzących wprowadził widzów w pogodny nastrój.

    W programie  koncertu znalazły się utwory z repertuaru zarówno polskich, jak i zagranicznych wokalistów oraz zespołów. W pamięci pozostaną imponujące i profesjonalne wykonania: Julii Lewandowskiej, która zaśpiewała piosenkę Renaty Przemyk „Babę zesłał Bóg” oraz Pauliny Sitarskiej w piosence  „People help the people” z repertuaru Birdy. Odpowiedzi na pytanie „Gdzie Ci mężczyźni”? poszukiwała Magdalena Ignaczak, która wcieliła się  charyzmatyczną Danutę Rinn. Show dopełnili „ prawdziwi mężczyźni”, czyli  Igor Misztela i Bartek Cichoń.  „Chwile jak te” próbował zatrzymać Mateusz Wiktorek, w przeboju Kamila Bednarka. W piosence „O mnie się nie martw”, śpiewająco „radę dała” Anita Lis. Nikola Kryściak  w utworze Andrzeja Piasecznego zapewniała, że „ to co dobre, to jest dzisiaj”. Młodzież świetnie bawiła się podczas występów  rokowych zespołów : The Silence oraz  Overload.

    Swoje artystyczne dusze odkrywali także nauczyciele. Na sympatię widzów mogła liczyć Kamila Derbis, która na początek w duecie z Waldemarem Wolniaczykiem wykonała znaną piosenkę Basi Stępniak–Wilk  „Bombonierka” oraz z Piotrem Sitarskim utwór z repertuaru Andrzeja Sikorowskiego „I co i co, i nic i nic”. Porywające wykonanie przeboju Amy Macdonald „This is life” przez Wandę Gosławską z zespołem  gitarowym,  również spodobało się publiczności. Nie był to jedyny występ zagrany na gitarach, bowiem absolwentki Ola Golańska i Ola Pilarska zaprezentowały liryczną wersję piosenki „Use somebody”.

    Wokalne popisy nie były tylko jedyną  propozycją, przygotowaną przez organizatorów koncertu. Jubileuszowe wydanie okraszone zostało występem  kabaretu „The Suchar Brothers”, który  na potrzeby koncertu stworzyli nauczyciele Rafał Kędzierski oraz Waldemar Wolniaczyk.  Panowie zaprezentowali scenkę zatytułowaną „Telefoniczna Rezerwacja Biletów” - Kabaretu Moralnego Niepokoju. Absurdalność sytuacji oraz zabawne dialogi,  raz po raz wywoływały gromki śmiech widowni. Reakcje publiczności nie pozostawiały złudzeń - występ był fenomenalny.

    Jubileuszowa „Piątka Prowadzących”, czyli Kamila Derbis, Wiktoria Porażka, Rafał Kędzierski, Waldemar Wolniaczyk oraz Dominik Sobański; pożegnała publiczność, z nadzieją spotkania  w następnym roku. Koncert tradycyjnie zakończył się  wspólnym wykonaniem piosenki „Snow is falling”.

    W trakcie trwania koncertu prowadzona była sprzedaż własnoręcznie wykonanych przez uczniów i nauczycieli, świątecznych ozdób, stroików oraz domowego wypieku ciastek.        W loterii „Koncertowy Uśmiechu Losu” można było wylosować: koszulki z autografem MVP tegorocznych mistrzostw świata – Mariusza Wlazłego;  karnet i wejściówki do gabinetu odnowy „Magiel”, zaproszenia do salonu fryzur K&L oraz wiele innych, cennych fantów. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby szkoły.

    Jubileuszowy koncert z wielkim entuzjazmem został przyjęty przez publiczność. Gratulacje oraz słowa uznania  płynęły z ust zaproszonych gości. Widzowie docenili  artystyczny poziom występów oraz niepowtarzalną, rodzinną atmosferę, która towarzyszyła piątej  odsłonie koncertu „Co nam w duszy gra”.

     

    ************************************************   

     ROZDANO STYPENDIA FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO 


           Szóstego listopada 2014 r. w Zespole Szkół nr1 w Wieluniu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego. Na jedenaście stypendiów rozdanych  wśród gimnazjalistów, cztery przypadły uczennicom naszego gimnazjum, a otrzymały je: Natalia Kołodziej, Nikola Kryściak, Paulina Walczak i Adrianna Zimoch.

      ************************************************   

    WARSZTATY ARTYSTYCZNE W GIMNAZJUM NR3

    W dniu 13 listopada 2014r., w Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu, w ramach projektu: Gromadzice uczą… odbyły się wyjątkowe warsztaty artystyczne. Zajęcia zorganizowane zostały z myślą o młodzieży w normie intelektualnej. Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego  w Gromadzicach (młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym) zostali  ekspertami prowadzącymi warsztaty, występowali w roli nauczycieli, realizatorów projektu i brali czynny udział w zajęciach z grupą uczniów  gimnazjum. Wychowankowie przekazali swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat: Pergamano – techniki zdobienia papieru pergaminowego. Uczestnicy warsztatów wspólnie wykonali także kartki okolicznościowe. Wychowankowie ośrodka z  roli nauczycieli wywiązali się koncertowo. Odkrywając swoje niezwykłe  umiejętności i talent, wzbudzali podziw i uznanie swoich pełnosprawnych kolegów.

    Ten innowacyjny projekt istotnie wpłynął na  integrację osób niepełnosprawnych intelektualnie z młodzieżą w normie intelektualnej oraz poszerzył  dotychczasową współpracę między placówkami. Ponadto miał na celu:

    • łamanie stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych;
    • podnoszenie akceptacji własnej osoby
    • kształtowanie samodzielności i konsekwencji w działaniu osób niepełnosprawnych;
    • rozbudzanie komunikacji werbalnej i niewerbalnej, wzbogacanie słownictwa;
    • podnoszenie samooceny wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego

    Zajęcia upłynęły w radosnej oraz pełnej życzliwości atmosferze. Nauczyły o wiele więcej niż poznanie nowej techniki wyrazu artystycznego. Była to piękna lekcja integracji. Warsztaty zakończyły się wręczeniem Podziękowań oraz słodkich upominków dla naszych gości (Angelice Napierajczyk, Mateuszowi Kowalowi, Łukaszowi Wróblowi, Łukaszowi Zadwornemu, Mateuszowi Kaczmarkowi oraz paniom Katarzynie Sobocińskiej i Annie Maliszak). W związku z licznymi prośbami młodzieży, kolejne warsztaty odbędą się jeszcze w tym roku szkolnym.

                                       Kamila Derbis ( nauczyciel Gimnazjum nr 3, współorganizator warsztatów )

     

      ************************************************   

    SUKCESY WIELUŃSKIEJ PIĄTKI NA FESTIWALU SZACHOWYM W TURKU

       Prawie stu pięćdziesięciu zawodników, a wśród nich ośmioro reprezentujących UKS „Piątka Wieluń” wzięło udział w Festiwalu Szachowym w Turku rozgrywanym 8.11.2014. Turniejem głównym były Mistrzostwa Polski Radnych i Pracowników Samorządowych, odbyły się także turnieje w kategoriach szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. W turnieju głównym wystartował Waldemar Wolniaczyk, który zdobył 4,5. Dobrze spisali się także juniorzy, zwłaszcza grający w grupie gimnazjalistów Natalia Guzik (pierwsze wśród dziewcząt) i Zuzia Bakalarczyk (drugie wśród dziewcząt) oraz Kuba Bakalarczyk (trzecie wśród chłopców). Nagrodami za dobrą grę dla naszych juniorów były plecaki, książki, piłki słodycze i inne upominki.

                            Zdobycze punktowe oraz miejsca zawodników z naszego gimnazjum

    Mistrzostwa Polski Radnych i Pracowników Samorządowych:

                14. Wolniaczyk Waldemar     - 4,5 pkt. (II miejsce w kat. bez rankingu międzynarodowego)

     

    Gimnazja:

                 2. Guzik Natalia                     - 6,5 pkt. (1 miejsce w kat. dziewcząt)

                4. Bakalarczyk Jakub            - 6,0 pkt. (3 miejsce w kat. chłopców)

                5. Bakalarczyk Zuzanna        - 5,5 pkt. (2 miejsce w kat. dziewcząt)

     

                                

     ************************************************

    75 ROCZNICA POWSTANIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

     

    W związku z 75 rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego, nasza szkoła wzięła udział  w akcji pod patronatem  Instytutu Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

    Na lekcjach historii przeprowadzono pogadanki dotyczące działalności i znaczenia Polskiego Państwa Podziemnego w czasie II wojny światowej. W ramach akcji  młodzież przygotowała  projekty, plakaty zawierające ciekawe informacje, które wykorzystano  do zrobienia na terenie szkoły wystawy. 

     ************************************************

    NARODOWE CZYTANIE ,,TRYLOGII " HENRYKA SIENKIEWICZA

       Wychodząc naprzeciw akcji  Narodowego Czytania, spotkaliśmy się w Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu na wspólnym czytaniu „Pana Wołodyjowskiego”. Zaprosiliśmy całą społeczność do wysłuchania fragmentów tego utworu. W powieści tej, podobnie jak  w pozostałych częściach Trylogii, nasz noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm  z fascynującą przygodą, a nierzadko z komizmem i humorem.

       W naszej szkole stało się tradycją, iż wspólnie z uczniami czytają nauczyciele. Zaprezentowaliśmy fragmenty rozdziału V, w którym Onufry Zagłoba (p.Waldemar Wolniaczyk) starał się namówić na powrót do świata, przebywającego w klasztorze po śmierci narzeczonej pana Wołodyjowskiego (p.Rafał Kędzierski). W pozostałych rolach wystąpili: p.Kamila Derbis, Ola Kostrzewa, Michał Rozmarynowski. Następnie wysłuchaliśmy fragmentów rozdziału XX, gdzie uczucia Małego Rycerza zmogły go niepomiernie. Klimat epoki został podkreślony poprzez nastrojową muzykę oraz stylizowane na wiek XVII dekoracje, rekwizyty i stroje.

     

    ******************************************

    ZWYCIĘZCY

    SZKOLNEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

    ORAZ

    KONKURSU SZACHOWEGO

     

       W szkolnym konkursie geograficznym "Państwa - miasta" pierwsze trzy miejsca w poszczególnych klasach zajęli:
       Klasy trzecie:
    1. Łukasz Giemza
    2. Paweł Michniewicz
    3. Julia Sławniewicz
    3. Miłosz Lipieta
       Klasy drugie:
    1. Michał Rozmarynowski
    2. Paweł Majchrowski
    3. Aleksandra Kotecka
       Klasy pierwsze:
    1. Michał Wieczorek
    2. Artur Mikołajczyk
    3. Katarzyna Walas
       Mistrzostwa szkoły w szachach:
    1. Jakub Bakalarczyk
    2. Michał Wieczorek
    3. Miłosz Lipieta
    dziewczęta:
    1. Beata Siorek
    2. Marta Mikołajczyk
    3. Marta Torchała
    3. Julia Terpis


    Drużyna Gimnazjum nr 3 zdobyła IV miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Szkół Gimnazjalnych. 
    Skład drużyny: Jakub Bakalarczyk, Michał Wieczorek, Adrian Miś, Marta Mikołajczyk, rezerwowa: Beata Siorek, Artur Mikołajczyk.

     *************************************

     

    WSPANIALI SPORTOWCY, MATEMATYCY, CHEMICY

      13 czerwca po raz drugi uczniowie klasy IIIc: Karolina Blabuś, Bartek Forenc    i Miłosz Lipieta wzięli udział w Międzypowiatowych Podchodach Matematyczno – Chemicznych. Utworzyli  jedną    z szesnastu drużyn biorących udział w tych zawodach. Uczestnicy podchodów mieli za zadanie pokonać pięciokilometrową trasę i rozwiązać pięć zadań, w tym dwa z chemii   i trzy                            z matematyki. Nasi uczniowie okazali się najlepsi, gdyż zarówno zadania jak      i czas uzyskany na mecie sklasyfikowały ich na pierwszym miejscu.  W nagrodę za zajęcie najwyższego miejsca na podium Karolina, Bartek i Miłosz otrzymali nagrody w postaci piłek, książek i przyborów do geometrii.

                                                                                                                                                                                                                                                     Gratulujemy

    **********************************************************************

    DZIEŃ EUROPEJSKI

                Tradycją w naszym gimnazjum jest szerzenie wiedzy o krajach Unii Europejskiej w formie prezentacji i konkursu połączonych z dobrą zabawą.

    W poniedziałek, 2 czerwca miała miejsce kolejna edycja Dnia Europejskiego, podczas którego uczniowie prezentowali poszczególne, wylosowane wcześniej państwa. W tym roku do rywalizacji o laur zwycięstwa stanęło dziewięć klas prezentujących: Niemcy, Wielką Brytanię, Francję, Hiszpanię, Grecję, Węgry, Czechy, Włochy i Litwę. Każda klasa przygotowała stoisko z tradycyjnymi potrawami kuchni danego państwa oraz z najważniejszymi informacjami dotyczącymi m.in. powierzchni, ludności, urzędowego języka, ustroju i głowy państwa.

                Podobnie jak w latach poprzednich uczniowie pokazali się z najlepszej strony. Byli niezwykle pomysłowi, oryginalni i kreatywni, a przygotowane stoiska były bardzo kolorowe. Widać było ogrom pracy, którą włożyli w przygotowania do tego dnia.

    Uczniowie rywalizowali ze sobą w kilku kategoriach. Pierwszą z nich był konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej przeprowadzony przez p. Waldemara Wolniaczyka, nauczyciela geografii. Następnie jury w składzie: p. Dyrektor Zbigniew Gajda jako przewodniczący oraz p. Halina Piosczek, p. Sylwia Tasarz, p. Jerzy Wieczorek i Miłosz Lipieta – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oceniało wkład pracy, pomysłowość oraz wybraną potrawę. W tym roku osądowi jury poddane były desery i słodkości pochodzące z regionalnych kuchni prezentowanych państw. Ostatnią kategorią rywalizacji były zawody sportowe przygotowane przez p. Roberta Terpisa, w których uczniowie musieli zmierzyć się m.in. w konkurencjach: tzw. ,,niespokojne jajko" , ,,uparte koszulki" i wyścigi ,,taczek".

                Po zliczeniu punktów za wszystkie konkurencje jury ogłosiło wyniki: III miejsce zdobyła klasa IIb  prezentująca Litwę, II miejsce zdobyła klasa Ic prezentująca Francję, a pierwsze miejsce zdobyła klasa IIIc prezentująca Hiszpanię.

                Wszyscy wspaniale się bawili i uczyli przez zabawę, a szczególnie klasy pierwsze, które nie miały jeszcze okazji uczestniczyć w takim dniu.

    Uczniom należą się słowa uznania za zaangażowanie, za ducha rywalizacji oraz za wytrwałość. W przyszłym roku znów spotkamy się na Dniu Europejskim organizowanym przez Samorząd Uczniowski.

     

    **********************************************************************

    W bieżącym roku szkolnym uczniowie  Gimnazjum nr3 im. Ireny Sendlerowej z Oddziałami Integracyjnymi  w Wieluniu wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym pod hasłem ,,Powstanie Warszawskie w świadomości młodego pokolenia Polaków”. W konkursie uczestniczyły 143 szkoły. Nasze uczennice: Paulina Sitarska i Julia Terpis otrzymały wyróżnienia w postaci atrakcyjnych książek oraz plecaków.

    Na uwagę zasługuje fakt, że uczestniczki wykazały się bardzo dużym, osobistym zaangażowaniem. Aby wziąć udział w tym konkursie dodatkowo poznały  materiał z zakresu II wojny światowej, którego nie obejmuje podstawa programowa gimnazjum.

    **********************************************************************

    MATEMATYCZNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY

       Wiemy wszyscy, że matematyka jest określana mianem królowej nauk i z tym zdaniem zgadzamy sie wszyscy. Wiemy równiez, że panuje powszechne przekonanie, że najlepszymi matematykami są mężczyźni, ale ...Beatka Siorek- uczennica klasy IIIc pokazała, że to tylko stereotyp. W bieżącym roku szkolnym odniosła na polu matematyki znaczące sukcesy, których mógłby pozazdrościć jej niejeden mężczyzna. Została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego dla Gimnazjalistów ,,Matematyka moja pasja", organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. Jest również finalistką Olimpiady Lingwistycznej, laureatką IX Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, którą honorowym patronatem objęła małżonka Prezydenta RP- Pani Anna Komorowska.

     

     

    ,, CZAR PAR ''

       8 maja 2014 roku po raz siódmy w naszej szkole zorganizowany został Międzypowiatowy Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy  ,,Czar par". Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich wieluńskich gimnazjów, a także uczniowie z gimnazjów z Białej, Czernic, Lututowa, Mierzyc, Pątnowa, Mokrska i Wierzchlasa. W szranki stanęło łącznie 22 uczniów z 11 gimnazjów.

       Tematyka konkursu obejmowała wiedzę z zakresu matematyki, chemii, fizyki, geografii i biologii. Uczniowie współpracując w parach rywalizowali w siedmiu konkurencjach. Były to: tangram, puzzle, domino, echo, wyścig i zadania. Istotna była nie tylko liczba zdobytych punktów, ale także czas, w jakim poszczególne zespoły poradziły sobie z zadaniami.

    W tegorocznym turnieju zwyciężyli uczniowie Gimnazjum nr 3 w Wieluniu Karolina Blabuś   i Miłosz Lipieta. Drugie miejsce zajęli uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Komisji Edukacji Narodowej w Lututowie Bartosz Górecki i Mateusz Krzyżanowski. Natomiast trzecie miejsce wywalczyli Jakub Dominiak i Mateusz Jakubiszyn z Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Mierzycach.

     

     

     

     

    SPORTOWE OSIĄGNIĘCIA NASZYH UCZNIÓW

     

    ****************************************************************

       27 marca 2014r. w sali sportowej  Gimnazjum  w Osjakowie w ramach „Gimnazjady 2013-2014”zostały rozegrane

    Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców.

    Nasza szkoła zajęła I miejsce.

     

    ****************************************************************

       6 listopada 2013r. na Pływalni Krytej przy ul. POW w Wieluniu  zostały rozegrane

     

    Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt

    i Chłopców w Sztafetach Pływackich.

     

    Nasza sztafeta pływacka dziewcząt  i  chłopców zajęła II miejsce.

     

    ****************************************************************

       10 marca 2014r. w  Gimnazjum nr 1 w Wieluniu w ramach „Gimnazjady 2013-2014”.  zostały rozegrane  

                       

     Finały Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców.

    W mistrzostwach wzięło udział 11 szkół. Nasza drużyna chłopców zajęła III miejsce.

     

                                  ****************************************************************

     

      10 lutego 2014r. w sali Szkoły Podstawowej  i Gimnazjum w Wierzchlesie rozegrano powiatowe zawody w szachach drużynowych. Wzięły w nich udział cztery ekipy ze szkół gimnazjalnych. Zawody organizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieluniu, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieluniu oraz Szkoła Podstawowa w Wierzchlesie.Zwycięstwo odniosła drużyna Gimnazjum nr 3 Wieluń. Drugie miejsce zdobyła drużyna Gimnazjum nr 1 Wieluń.

    Składy zwycięskiego zespołu:

    Gimnazjum nr 3 w Wieluniu – Jakub Bakalarczyk, Michał Wieczorek, Adrian Miś, Marta Mikołajczyk.

     

        ****************************************************************

     

    WIZYTA W TEATRZE ANGLOJĘZYCZNYM

    Uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej już po raz szósty brali udział w wycieczce do teatru anglojęzycznego w Łodzi. Wszystkie przedstawienia odbywały się w języku angielskim i prezentowane były przez rodowitych Brytyjczyków. Uczniowie klas językowych mieli okazję obejrzeć klasykę literatury brytyjskiej i amerykańskiej: „The Canterville Ghost”  i „The Picture of Dorian Gray” by Oscar Wilde, „Oliver Twist” by Charles Dickens,  „Gulliver´s Travels” by Jonathan Swift. Przedstawienie teatralne nosiło tytuł „Peter Pan” czyli „Piotruś Pan”. "Piotruś Pan" to adaptacja powieści J.M. Barrie.
    To opowieść o chłopcu, który boi się dorastania i chce pozostać dzieckiem. „Sztuki prezentowane w języku angielskim są doskonałym źródłem do nauki języka poza szkołą”, przyznaje Rafał Kędzierski, nauczyciel języka angielskiego. „Uczniowie mają niesamowitą okazję posłuchać pięknej brytyjskiej wymowy oraz udoskonalić rozumienie ze słuchu  i powtórzyć słownictwo, co z pewnością zaprocentuje na egzaminie gimnazjalnym”.

    Spektakle są produkowane przez AMERICAN DRAMA GROUPE EUROPE  z siedzibą w Monachium , w wykonaniu brytyjskich zespołów teatralnych: TNT THEATRE BRITAIN.

     

    TOEFL JUNIOR

    Uczniowie Gimnazjum nr 3 z Międzynarodowymi Certyfikatami TOEFL JUNIOR®.

       20 stycznia 2014 roku w Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej 24 uczniów wieluńskich gimnazjów ubiegało się o Międzynarodowy Certyfikat TOEFL JUNIOR®. Jest to certyfikat uznawany w szkołach ponadgimnazjalnych w całej Europie i umożliwia podjęcie nauki  za granicą. Przeprowadzenie egzaminu było możliwe dzięki osobistemu zaangażowaniu akredytowanego egzaminatora ETS oraz właściciela szkoły English4You Jerzego Kuczery oraz nauczyciela języka angielskiego z Gimnazjum nr 3 Rafała Kędzierskiego. Cały test trwał 110 minut i składał się ze 126 pytań w trzech sekcjach egzaminu – rozumienie tekstu ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego oraz rozpoznawanie i właściwe używanie struktur gramatycznych i słownictwa. Maksymalnie za test można było uzyskać 900 punktów. Sebastian Siwik z Gimnazjum nr 3 uzyskał maksymalną liczbę punktów co, jak potwierdził egzaminator, jest rzadkim wynikiem w skali kraju. Sebastian przyznaje, że wiedzę czerpie głównie w klasie językowej prowadzonej przez Rafała Kędzierskiego oraz z serwerów internetowych, gdzie musi porozumiewać się w języku angielskim. Drugi najlepszy wynik uzyskała Beata Siorek 895 punktów, również z Gimnazjum nr 3. Sukcesem jest również fakt, że wszyscy uczniowie  wyżej wymienionego gimnazjum uzyskali Międzynarodowy Certyfikat TOEFL JUNIOR®. Oto wyniki najlepszej dziesiątki wieluńskich gimnazjów:

    1.  Sebastian Siwik- 900 pkt. Gimnazjum nr 3

    2.  Beata Siorek- 895 pkt. Gimnazjum nr 3

    3.  Jakub Bokwa- 890 pkt. Gimnazjum nr 2

    4.  Michał Rozmarynowski- 875 pkt. Gimnazjum nr 3

    5.  Aleksandra Kotecka- 860 pkt. Gimnazjum nr 3

    6.  Karolina Blabuś - 851 pkt. Gimnazjum nr 3

    7.  Patryk Pietrzak- 850 pkt. Gimnazjum nr 1

    8.  Tomasz Kucharczyk-  840 pkt. Gimnazjum nr 2

    9.  Mikołaj Sołtysiak-  830 pkt. Gimnazjum nr 1

    10.  Matera Bartosz- 825 pkt. Gimnazjum nr 3

     

  • OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW

    Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek.

     

     Karolina Blabuś i Miłosz Lipieta  ze swoimi nauczycielami: p. Haliną Piosczek oraz p. Iloną Szpikowską

      Biologia i chemia nie są prostymi przedmiotami ale naprawdę wystarczy chcieć i poświęcić  im trochę czasu a wszystko może się udać. Uczniowie  Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu są tego najlepszym dowodem. Podczas zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez panią Halinę Piosczek i panią Ilonę Szpikowską systematycznie pogłębiali wiedzę, poznawali tajniki  przyrody i realizowali swoje pasje. Efekty pracy uczniów i ich opiekunów to zajęcie I miejsca przez Miłosza Lipietę i II miejsca przez Karolinę Blabuś kolejno w dwóch konkursach: IV Międzygimnazjalnym Konkursie  Biologiczno - Chemicznym „Biochemik Roku 2014” organizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 roku w Wierzchlesie oraz I Powiatowym Konkursie Biologiczno - Chemicznym organizowanym przez Zespół Szkół Nr 3 im. Mikołaja Kopernika i Starostwo Powiatowe w Wieluniu.

     W przyszłości po ukończeniu gimnazjum,  oboje uczniowie deklarują chęć  kontynuowania nauki w  liceum o profilu  biologiczno- chemicznym.

     

  • ZMIANA NAZWY  GIMNAZJUM

      Od 1 marca 2014 roku decyzją Burmistrza Wielunia i członków Rady Miejskiej  nazwa naszej szkoły uległa zmianie i obecnie brzmi:

    GIMNAZJUM NR3  Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. IRENY SENDLEROWEJ.

     

    INFORMACJA DLA RODZICÓW I ABSOLWENTÓW KLAS VI

       W roku szkolnym 2014/2015 istnieje możliwość utworzenia w Gimnazjum nr3 w Wieluniu klasy integracyjnej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

       Zarządzenie  Łódzkiego Kuratora Oświaty Nr 5/2014 z dnia 4 lutego 2014r. dotyczące zasad rekrutacji do pierwszych klas publicznych gimnazjów znajduje się na stronie www.kuratorium.lodz.pl.

     

    DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA REJONU SIERADZKIEGO SZKÓŁ PODSTWAOWYCH I GIMNAZJALNYCH W SZACHACH

      We wtorek 18 lutego 2014r. w Sieradzu rozegrano eliminacje rejonowe Mistrzostw Województwa w Szachach Drużynowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Wzięło w nich udział 12 ekip ze szkół podstawowych (6) i gimnazjów (6). Wśród gimnazjów zwycięstwo odniosła drużyna Gimnazjum nr 3 Wieluń. W kategorii szkół podstawowych wygrała drużyna SP 5 Wieluń, drugie miejsce zajęła drużyna SP Skomlin. Do finału wojewódzkiego (odbędzie się 28 lutego w SP nr 9 w Sieradzu) awans uzyskały po dwie drużyny w każdej grupie wiekowej.

    Skład drużyny naszego gimnazjum: Jakub Bakalarczyk, Michał Wieczorek, Adrian Miś, Marta Mikołajczyk oraz rezerwowi: Artur Mikołajczyk i Beata Siorek.

     

    DRUżYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH W SZACHACH

      W poniedziałek 10 lutego 2014r. w sali Szkoły Podstawoej i Gimnazjum w Wierzchlesie rozegrano eliminacje powiatowe w szachach drużynowych. Wzięło w nich udział 8 ekip ze szkól podstawowych (4) i  gimnazjów (4). Zawody organizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieluniu oraz Szkoła Podstawowa w Wierzchlesie. Wśród gimnazjów zwycięstwo odniosła drużyna Gimnazjum nr3 Wieluń pokonując wszystkie drużyny dwukrotnie w stosunku 4-0. Drugie miejsce zdobyła drużyna Gimnazjum nr1 Wieluń, trzecie drużyna Gimnazjum Mokrsko, a czwarte Gimnazjum nr2 Wieluń. Skład zwycięskiej drużyny: Jakub Bakalarczyk, Michał Wieczorek, Adrian Miś, Marta Mikołajczyk.

     

    TOEFL JUNIOR

    20 stycznia 2014 roku w Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu uczniowie wieluńskich gimnazjów zdawali międzynarodowy certyfikat TOEFL   Junior ® z języka angielskiego. Było to możliwe dzięki osobistemu zaangażowaniu akredytowanego egzaminatora ETS oraz właściciela szkoły English4You pana mgr Jerzego Kuczery. Osobą wspomagającą od strony technicznej był nauczyciel Gimnazjum nr 3 mgr Rafał Kędzierski. Chęć wzięcia udziału w egzaminie wyraziło 37 osób z trzech gimnazjów z Wielunia. TOEFL Junior® to międzynarodowy certyfikat    z języka angielskiego przeznaczony dla uczniów szkół językowych, gimnazjalistów  i licealistów. Jest to egzamin odpowiedni dla osób, które planują wykorzystać język angielski, kontynuując naukę w zagranicznych liceach jak i uczniów, którzy  w przyszłości planują podejść do egzaminu TOEFL® iBT, umożliwiającego podjęcie studiów na zagranicznych uczelniach. Poza tym, jest to cenny dodatek do portfolio uczniów. Cały test trwał 110 minut i składał się z 126 pytań w trzech sekcjach egzaminu – rozumienie tekstu ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego oraz rozpoznawanie i właściwe używanie struktur gramatycznych   i słownictwa. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy – poranną i popołudniową. TOEFL Junior®  jest to egzamin sprawdzający znajomość języka angielskiego, skupiając się na jego praktycznych zastosowaniach. Określany jest tym sposobem poziom biegłości językowej motywujący do dalszego rozwijania umiejętności. Wyniki przebiegu testu będą dostępne po feriach zimowych. Był to pierwszy tego typu egzamin w Gimnazjum nr 3, ale jak zapewnia anglista Rafał Kędzierski będzie kontynuowana współpraca w przyszłości z egzaminatorem, nauczycielem I LO   w Wieluniu panem Jerzym Kuczerą.

  •  

     

  •   WYCIECZKA DO TEATRU ŚLĄSKIEGO W OPOLU

       24 października b.r. uczniowie naszego gimnazjum byli w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego na spektaklu  „Oskar i pani Róża” . Gimnazjaliści będą mieli możliwość  porównania tekstów kultury- książki  Erica- Emmanuela Schmitta i przedstawienia.

     Dzięki uprzejmości  pani dyrektor  młodzież mogła  nie tylko przyjrzeć  się  Dużej  Scenie   i  przygotowaniom na niej do premiery „ Lotu nad kukułczym gniazdem”,  ale również posłuchać historii jedynego w Polsce teatru Wyspiańskiego i znaleźć się w kuluarach  budynku.

    Wyjazd został uwieczniony pamiątkowym zdjęciem z aktorami.

     

  •  

     

     SPRZĄTANIE ŚWIATA- 2013 

       Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w „Sprzątania świata”, które w bieżącym roku odbywało się pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”. W jego zorganizowaniu wychowawcom pomagali pracownicy Nadleśnictwa Wieluń. Uczniowie klas Ia i Ib wraz z opiekunami sprzątali las w miejscowości Leniszki. Na zakończenie akcji leśnicy przygotowali poczęstunek- pieczenie kiełbasek na ognisku.

     

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu
    ul.Traugutta 38
    98-300 Wieluń
    woj.łódzkie

  • 438431710

Galeria zdjęć