Interblok

Nowa podstrona

INTERBLOK W NASZYM GIMNAZJUM

W roku szkolnym 2011/2012 nasza szkoła przystąpiła do realizacji INTERdyscyplinarnego programu nauczania BLOKowego przedmiotów matematyczno- przyrodniczych i informatyki.

Program INTERBLOK łączy nauczanie matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i informatyki. Zajęcia odbywają się w 90- cio minutowych blokach, są zaplanowane na trzy lata nauki w gimnazjum. W pierwszym roku nauki uczniowie nabywają umiejętności badania i eksperymentowania. Dodatkowo uczą się przedsiębiorczości  poprzez kalkulowanie kosztów własnych badań i grę ekonomiczną. Wyniki swoich badań umieszczają na platformie internetowej i wymieniają się doświadczeniami z innymi uczniami.

Zakładane efekty programu INTERBLOK t0:

• wrost zaineresowania przedmiotami matematyczno- przyrodniczymi,
  • nauczenie zasad pracy naukowo- eksperymentalnej, w tym: realizacji instrukcji, planowania       i realizacji eksperymentów, analizowania wyników, budowania i testowania prototypów, sprawdzania założeń,
  • wzrost wyniku egzaminacyjnego z przedmiotów matematyczno- przyrodniczych,
  • wzrost wiedzy ekonomicznej i przedsiębiorczości,
  • nauczenie pracy w grupie i pracy projektowej,
  • nauczenie dokonywania realnej  samooceny swojej pracy,
  • zwiększenie współpracy pomiędzy nauczycielami przedmiotów matematyczno- przyrodniczych,
  • ożywienie szkolnych laboratoriów i pracowni,
  • zintegrowanie rodziców i zaangażowanie ich w działania programowe na terenie szkoły.

W albumie fotograficznym znajdują się zdjęcia z zajęć , które odbyły się w naszej szkole.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji o programie można znaleźć odwiedzając stronę: www.interblok.pl