Nawigacja

Statut Szkoły WARUNKI REKRUTACJI DO GIMNAZJUM NR3 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. I. SENDLEROWEJ W WIELUNIU PROGRAM WYCHOWAWCZY SZKOLNY PROGRAM PROFILAKTYKI ZASADY OCENIANIA

Dokumenty szkolne

     

WARUNKI REKRUTACJI

DO GIMNAZJUM NR 3 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

IMIENIA IRENY SENDLEROWEJ

W WIELUNIU

 

  1. Młodzież zamieszkała w obwodzie szkoły przyjmowana jest na podstawie zgłoszenia rodziców – złożenia właściwego wniosku (do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły).

  2. Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły będą przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

  3. Do klasy pierwszej Gimnazjum przyjmuje się kandydatów z obwodu i spoza obwodu posiadających świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.

 

Szczegółowe zasady rekrutacji dla kandydatów spoza obwodu :

 

Rekrutacja do szkoły dla uczniów spoza obwodu odbywa się w III etapach:

 

Etap I

 

1) Złożenie wniosku kandydata do kl. I wraz z oświadczeniem rodzica (prawnego opiekuna) o uzyskanych ocenach na I semestr kl. VI z następujących przedmiotów (wniosek do pobrania w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły) język polski, matematyka, przyroda, język obcy, historia.

 

  • oceny z przedmiotów:

- celujący - 6 pkt.

- bardzo dobry – 5 pkt.

- dobry – 4 pkt.

- dostateczny – 3 pkt.

- dopuszczający – 2 pkt.

- niedostateczny – 1 pkt.

  • ocena z zachowania:

- wzorowe – 6 pkt.

- bardzo dobre – 5 pkt.

- dobre – 4 pkt.

- poprawne – 3 pkt.

- nieodpowiednie – 2 pkt.

- naganne - 1 pkt.

 

2) Do Gimnazjum przyjęte będą osoby wg rankingu średniej wyliczonej na podstawie podanych punktów z przedmiotów i zachowania.

 

3) W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w I etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu szkoła dysponuje wolnymi miejscami, organizowane jest postępowanie uzupełniające na zasadach przedstawionych w etapie I.

 

 

 

Etap II

 

W tym etapie uczeń może zdobyć dodatkowe punkty, jeśli spełnia któryś z poniższych kryteriów:

  • wielodzietność rodziny kandydata 3 pkt.

  • niepełnosprawność kandydata 3 pkt.

  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata 3 pkt.

  • niepełnosprawność obojga rodziców 3 pkt.

  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata 3 pkt.

  • samotne wychowywanie kandydata w rodzinie 3 pkt.

  • objęcie kandydata pieczą zastępczą 3 pkt.

  • posiadanie rodzeństwa uczęszczającego do tej szkoły 3 pkt.

 

Laureaci lub finaliści ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej oraz laureaci lub finaliści konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim przyjmowani są w pierwszej kolejności.

 

Etap III

 

Uczeń ubiegający się o miejsce w gimnazjum dostarcza do sekretariatu szkoły świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wyniku sprawdzianu w klasie VI.

Po zakończeniu III etapu rekrutacji na tablicy ogłoszeń w szkole zostanie wywieszona lista przyjętych kandydatów.

 

 

ZASADY REKRUTACJI DLA KANDYDATÓW DO ODDZIAŁÓW INTEGRACYJNYCH I REALIZUJĄCYCH INNOWACJE PROGRAMOWE

 

Do oddziałów integracyjnych, na wniosek rodziców (prawnych opiekunów), przyjmowani są:

1) uczniowie na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego (3-5 uczniów w oddziale liczącym nie więcej niż 20 uczniów) wydanego przez zespół orzekający działający w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej, na podstawie odrębnych przepisów. Są to dzieci z upośledzeniem, dysfunkcjami ruchu, zaburzeniami emocjonalnymi, autyzmem, niedosłuchem, niedowidzeniem, przewlekłymi chorobami lub sprzężeniem.

2) uczniowie nieposiadający orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego  (15-17 uczniów w oddziale liczącym nie więcej niż 20 uczniów) na takich samych zasadach jak do oddziału ogólnodostępnego.

3) Do klasy integracyjnej mogą być zakwalifikowani również uczniowie, którzy nie posiadają orzeczenia z poradni psychologiczno – pedagogicznej, ale ich rozwój w sferze intelektualnej, emocjonalnej, fizycznej lub społecznej utrudnia opanowanie materiału przewidzianego programem gimnazjum. Zapisu takiego ucznia do klasy integracyjnej można dokonać na wniosek Rady Pedagogicznej w ciągu całego etapu edukacyjnego.

Szkolny Zespół do spraw Rekrutacji na wniosek zespołu do spraw Integracji ma prawo przenieść ucznia do równoległej klasy, jeśli jego zachowanie uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie klasy integracyjnej.

Zespół ds. Integracji może wnioskować o przeniesienie ucznia niepełnosprawnego do równoległej klasy w uzasadnionych przypadkach (prześladowanie, brak akceptacji zespołu klasowego, konflikt osobowości).

 

 

Rekrutacja do oddziałów realizujących innowacje programowe z języka angielskiego odbywa się na takich samych zasadach jak do oddziałów ogólnodostępnych. Oprócz spełnienia powyższych kryteriów warunkiem przyjęcia do klasy z rozszerzonym językiem angielskim jest minimum ocena dobra z języka angielskiego na koniec klasy szóstej szkoły podstawowej. W przypadku dużej liczby chętnych o przyjęciu do klasy językowej zdecyduje test kwalifikacyjny leksykalno-gramatyczny.

 

.

KOMISJĘ REKRUTACYJNĄ POWOŁUJE DYREKTOR SZKOŁY

 

Do zadań komisji należy:

  1. ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów spoza obwodu szkoły zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych;

  2. ustalenie i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych;

  3. przeprowadzenie testu kwalifikacyjnego;

  4. sporządzenie protokołu postępowania rekrutacyjnego.

 

TERMINARZ ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

 

  1. Składanie wniosków do sekretariatu szkoły: od 3 marca do 31 marca 2015 r. do godz. 15:00; w roku 2015 termin podany będzie przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.

  2. Analiza złożonych wniosków przez szkolne komisje rekrutacyjne od 7 kwietnia do 10 kwietnia 2015 roku.

  3. Dla kandydatów do oddziałów z rozszerzonym językiem angielskim w drugim tygodniu kwietnia na terenie szkoły odbędzie się test kwalifikacyjny. Termin i miejsce testu będą podane na tablicy ogłoszeń gimnazjum oraz na stronie internetowej szkoły.

  4. Ogłoszenie listy dla kandydatów spoza obwodu do kl. I gimnazjum po I etapie rekrutacji: 28 kwietnia 2015 r. do godz. 15:00.

  5. Składanie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, zaświadczenia o sprawdzianie oraz zdjęcia do legitymacji (1 szt.) - od 27 czerwca do 3 lipca 2015 r., do godz. 15:00 (odnosi się do kandydatów z obwodu i spoza obwodu).

  6. Ogłoszenie listy przyjętych i nieprzyjętych uczniów – 4 lipca 2015 r. godzina 15 :00.

  7. Dyrektor szkoły do końca lutego ogłasza terminarz rekrutacji do gimnazjum na nowy rok szkolny. Aktualny terminarz będzie dostępny na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy ogłoszeń w gimnazjum.

 

Zasady Rekrutacji do Gimnazjum oraz terminarz dostępne są na stronie internetowej szkoły www.gim3wielun.edupage.org, oraz na tablicy ogłoszeń.

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu
    ul.Traugutta 38
    98-300 Wieluń
    woj.łódzkie

  • 438431710

Galeria zdjęć