Jak w naszej szkole uczniowie włączyli się w obchody ROKU REYMONTOWSKIEGO ogłoszonego w województwie łódzkim przez Sejmik Województwa Łódzkiego najlepiej zobrazują zdjęcia, które znajdują się w zakładce Album fotograficzny.
Czytane fragmenty opisujące wesele z powieści ,,Chłopi" uczniowie przedstawili w barwnym spektaklu.
Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek w dniach 8-15 maja, w bibliotece szkolnej przygotowano dla czytelników wiele atrakcji zachęcających do sięgnięcia po książkę, zachęcających do czytania oraz odwiedzenia biblioteki. Informacje o święcie oraz o jego historii zamieszczone zostały na ściennej gazetce bibliotecznej.
Uczniowie wzięli udział w konkursie czytelniczym ,,Magia Harrego Pottera", konkursie dla uczniów klas młodszych sprawdzającym umiejętność cichego czytania ze zrozumieniem legendy o królowej Juracie, a także chętni wzięli udział w warsztatach kreatywnego robienia zakładek. Wypożyczający książki w tych dniach otrzymali zakładki do książek.
8 maja b.r. z okazji Tygodnia Bibliotek w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy ,,Magia Harrego Pottera" sprawdzający znajomość treści serii książek o małym czarodzieju. Wzięło w nim udział 27 uczniów.
Uczestnicy mieli m.in. za zadanie rozwiązać test jednokrotnego wyboru, odpowiedzieć na pytania otwarte . Zwyciężyła Maria Szokalska z klasy V2, drugie miejsce zajęła Monika stępień z klasy VI1, trzecie- Dominika Sarowska z klasy Ia, czwarte Paulina Jurczyk z klasy VI1.
Z okazji Walentynek w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy ,,Zakochane pary w literaturze". Zadaniem uczestników konkursu było połączenie w pary bohaterów literackich, podanie tytułów i autorów książek, w których te pary występują, wyjaśnienie związków frazeologicznych, zawierających słowo serce" oraz krótkie zareklamowanie książki wartej przeczytania.
W konkursie wzięło udział 23 uczniów. Trzy osoby, które zajęły równorzędne pierwsze miejce nagrodzono książkami: Natalia Nalichowska z klasy IIIc, Adrianna Zimoch z klasy IIIa oraz Maja Wyrębak z klasy V3.
8 maja b.r. uczennice naszej szkoły- Sandra Mielczarek z klasy IIIb i Julia Lesiak z klasy IIIa wzięły udział w organizowanym przez MiGBP w Wieluniu w Konkursie jednego wiersza. Sandra zajęła w nim I- sze, a Julia III- cie miejce.
Gratulujemy!
Szanowni Rodzice!!
Przekazuję Państwu informacje o pojawieniu się w Internecie niebezpiecznej gry ,,Niebieski Wieloryb”. Gra powstała w Rosji i jest tam najbardziej popularna wśród dzieci w wieku 10-15 lat. Uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania. Uczestnicy przez 50 dni codziennie otrzymują od tzw. opiekunów jedno konkretne zadanie. Od zadań pozornie błahych ( np. głośnym okrzykiem przy porannym wstawaniu wyrazić swoje negatywne emocje) po zadania o coraz bardziej destruktywnym wpływie na psychikę ( oglądanie w Internecie filmów z treściami sadystycznymi) po samookaleczenia (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach). W ostatni pięćdziesiąty dzień, uczestnik otrzymuje zadanie skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie życia. W Rosji i Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło już blisko 200 dzieci.
Niestety, nie można wykluczyć, iż gra będzie docierać do coraz większej liczby dzieci, które są podatne na tego rodzaju manipulacje. W związku z powyższym prosimy Państwa o uważne obserwowanie zachowań swoich dzieci oraz natychmiastowe reagowanie na wszelkie symptomy mogące wskazywać na udział młodzieży w ww. grze. W szkole są podejmowane czynności prewencyjne z udziałem przedstawicieli policji, kuratorów sądowych i psychologów z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Wieluniu.
Warto podkreślić, że nie wszystko, co pojawia się w Internecie, chociaż modne, jest bezpieczne i rozsądne. Zachęcam Rodziców do rozmowy z dzieckiem, omówienia jego aktywności w Internecie, dopytania się o ewentualne problemy, z jakimi się boryka. Dodatkowo istotne jest, aby zwrócić uwagę na zachowanie dziecka w ostatnim czasie - jego ogólne samopoczucie, poziom zmęczenia, rodzaj filmów i muzyki jakiej słucha.
Informacje dotyczące zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:
Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.
Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.
Upewnij się, że gra jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI ( Pan- European Game Information. Jest to ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier stworzony przez producentów gier w celu udzielenia rodzicom w Europie pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie gier. Na stronie internetowej www.pegi.info. można sprawdzić klasyfikację gry i jej kategorię wiekową.
Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się symptomy uzależnienia od komputera.
Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
Pamiętaj, że istnieją minigry, które nie wymagają instalacji,a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
Zwróć uwagę na to, czy w grze można się kontaktować z innymi graczami. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.
Gdzie można uzyskać pomoc?
W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych ( rodziców, nauczycieli, pedagogów).
Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod nr telefonu 800 121212 ( Telefon Zaufania dla Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).
Nie zapominajmy, że problemy młodzieży, mimo że dla nas dorosłych wydają się błahe i nieistniejące, dla nich mogą być bardzo poważne, niekiedy wydają się być sytuacją bez wyjścia.
Z wyrazami szacunku
Elżbieta Płóciennik
Pedagog szkolny
W pierwszym Powiatowym Konkursie Krasomówczym Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, który odbył się 31 marca 2017r. w Wieluniu, uczniowie naszej szkoły jak zwykle zaprezentowali się z najlepszej strony. Weronika Sekieta, która mówiła tekst związany tematycznie z krajoznawstwem zajęła piersze miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych. Natomiast w kategorii uczniów gimnazjum drugie miejsce zajął Mateusz Jakubowski, czwarte- Zofia Markiewicz, a ósme- Adrianna Zimoch.
GRATULUJEMY!
A tak w naszym gimnazjum obchodziliśmy 154. rocznicę Powstania Styczniowego- taniecem- staropolskim mazurem w wykonaniu uczniów oraz montażem słowno- muzycznym poświęconym Powstaniu Styczniowemu.
Więcej zdjęć z uroczystości znajduje się w zakładce-album fotograficzny.
17 marca 2017 roku w Miejskim Zespole Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu odbył się turniej piłki siatkowej trójek o Puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach wzięło udział 9 drużyn z następujących szkół: 2 drużyny ze Szkoły Podstawowej w Bieniądzicach, 2 drużyny ze Szkoły Podstawowej w Mokrsku i 5 drużyn z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3. Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła drużyna z Mokrska, drugie miejsce zdobyła drużyna z Bieniądzic, natomiast drużyna z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 uplasowała się na miejscu trzecim. Organizatorami turnieju były panie Agnieszka Fraszek oraz Karina Kędzierska we współpracy z KS Siatkarz. Miejski Zespół Szkół oraz KS Siatkarz reprezentowali: Maja Kozłowska, Patrycja Kędzierska, Anna Świtoń, Zuzanna Musiał, Agnieszka Musiał, Antonina Łężak, Weronika Sekieta, Anna Drab, Paulina Jurczyk, Karolina Sarowska, Natalia Petrowicz, Wiktoria Kmiecik, Zuzanna Kucharska, Błażej Dwornik, Jakub Dwornik oraz Julia Drop, Oliwia Tasarz, Martyna Werbicka.
17 marca w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbyło się podsumowanie XVII Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Wśród laureatów nie zabrakło uczniów naszej szkoły. A tak oto przedstawiaja się ich osiągnięcia :
w kategorii gimnazjum
- poziom podstawowy: 6 miejsce- Tomasz Jarząbek
7 miejsce- ex aequo: Maksym Sierszeń i Jakub Sztuka
- poziom średnio- zaawansowany: 2 miejsce- Mateusz Jakubowski
4 miejsce- Michalina Dymalska
6 miejsce- Marta Mowczan
- poziom zaawansowany: 3 miejsce- Zofia Markiewicz
4 miejsce- Karolina Biegańska
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
1 lutego 2017 roku Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi utworzyły Miejski Zespół Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi. Funkcję dyrektora placówki powierzono panu Zbigniewowi Gajdzie, natomiast funkcje wicedyrektorów pełnią panie: Wanda Gosławska oraz Ewa Sobańska.
Grudzień to miesiąc, w którym dzieją się rzeczy niezwykłe. W okresie przedświątecznym lubimy sprawiać radość i dzielić się z innymi. Dlatego już po raz czwarty zorganizowaliśmy charytatywną akcję: Mikołajkowy Dar Serca, czyli Trójka Dzieciom. Dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego oraz wszystkich naszych uczniów możliwe było przygotowanie słodkich, świątecznych niespodzianek dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wrażenia z pobytu w placówce bezcenne. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i wspólną kolędę.
Aleksandra Majtyka, Adam Nowakowski i Piotr Nowakowski- uczniowie klasy integracyjnej naszego gimnazjum zdobyli brązowy medal podczas VII Regionalnego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych.
GRATULUJEMY!
6 grudnia odbył się siódmy już i niestety ostatni koncert naszej ,,Trójki" - ,,CO NAM W DUSZY GRA". Fotograficzną relację z tej imprezy możecie obejrzeć w albumie fotograficznym.
Na zaproszenie siostry Auxiliany, gościł u nas Ojciec Tomasz Pawlik, Misjonarz z Wybrzeża Kości Słoniowej. Podczas spotkania opowiedział nam o codziennym życiu mieszkańców, ich kulturze, zwyczajach i zachowaniu. Uczniowie mogli zobaczyć ręcznie wykonane rzeźby z drewna hebanowego, ręcznie malowane obrazy, mogli przymierzyć stroje i peruki noszone przez Iworyjczyków.
Fotograficzną relację ze spotkania można znaleźć w zakładce album fotograficzny.
Kalendarz szkolny na bieżący rok:
1 września 2016r.- rozpoczęcie roku szkolnego
23- 31 grudnia 2016r.- zimowa przerwa świąteczna
16-29 stycznia 2017r.- ferie zimowe
13- 18 kwietnia 2017r.- wiosenna przerwa świąteczna
19, 20, 21 kwietnia 2017r.- egzamin gimnazjalny
30 czerwca 2017r.- zakończenie roku szkolnego
Wykaz podręczników dla klasy III
Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu
Rok szkolny 2016/2017
J. POLSKI - ,,Świat w słowach i obrazach” – W. Bobiński wyd.WSiP
„Gramatyka i stylistyka” – Zofia Czarniecka-Rodzik wyd.WSiP
HISTORIA- „Śladami przeszłości 3” podręcznik dla kl. III – S. Roszak, A. Łaszkiewicz - wyd. Nowa Era
WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE - „Bliżej świata” Podręcznik dla II i III klasy gimnazjum– Maria Wesołowska- Starnowska, Andrzej Pilipiuk, Witold Sarnowski – Wyd. Szkolne PWN
FIZYKA- „Świat fizyki 3” – B. Sagnowska – wyd. ZamKor
GEOGRAFIA- ,,Planeta Nowa” – podręcznik dla kl. III gimnazjum- Mariusz Szubert – wyd. Nowa Era
MATEMATYKA- ,,Matematyka z plusem 3” (zgodna z nową podstawą programową)- Pr. zb. pod red. M. Dobrowolskiej - Wyd.Gdańskie
BIOLOGIA - "Puls życia" cz. III - Beata Sągin, Andrzej Boczarowski, Marian Sęktas
CHEMIA- ,,Chemia dla gimnazjum – cz. 2 + cz. 3” – J. i T. Kulawik, M. Litwin - wyd. Nowa Era
J. ANGIELSKI- Egzamin Gimnazjalny Repetytorium - Virginia Evans -wydawnictwo Express Publishing
J. NIEMIECKI- (p. podstawowy) – „Aha neu 2a”– podręcznik z ćwiczeniami dla gimnazjum - Maria Potapowicz, Krzysztof Tkaczyk – wyd. WSiP
RELIGIA- Odsłonić twarz Chrystusa "Chodźmy razem 3" – podręcznik do religii dla kl. III gimnazjum - wyd. WAM Kraków 2014
EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA- „Żyję i działam" bezpiecznie”- wyd. Nowa Era
Nie jesteście sami. Nie bójcie zwrócić się o pomoc, jeśli znajdujecie się w sytuacji, która jest dla Was trudna.Wokół jest wielu życzliwych ludzi. Oni zawsze gotowi są pomóc, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Takie przesłanie niosło przedstawienie ,,Cztery kartki z pamiętnika", które przygotowali dla swoich kolegów uczniowie klas drugich i trzecich.
W dniach 5-11 czerwca 2016 r. nasi uczniowie gościli swoich kolegów z Niemiec. Wspólnie spędzali czas podczas spływu kajakowego, zwiedzania Łodzi, zajęć w parku linowym czy spaceru po Załęczańskim Parku Krajobrazowym. Na zakończenie tradycyjnie podpisali koszkulki, które są dowodem wzajemnej symaptii, przyjaźni i wspólnych wspomnień. Projekt wymiany został dofinansowny ze środków Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
A oto kika zdjęć z naszymi przyjaciółmi. Więcej zdjęć możecie obejrzeć w albumie fotograficznym.
11 czerwca 2016r.- zgodnie z tradycją szkoły uczniowie klas trzecich wzięli udział w komersie. Żegnają się z koleżankami i kolegami, z gronem pedagogicznym i murami gimnazjum, w których przez ostatnie trzy lata nie tylko zdobywali wiedzę, ale także zawierali znajomości, zawiązywali przyjaźnie, które przetrwają na pewno jeszcze bardzo długo. Ale czas iść dalej.
Życzymy wszystkim trzecioklasistom opuszczającym mury naszej szkoły wszystkiego najlepszego i powodzenia w dorosym życiu. Wspomnijcie czasem chwile spędzone w naszej szkole.