Nawigacja

Partners


Wtorek 22.01.2019

Witamy w EduPage!

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, zmiany w zastępstwach, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

Witamy na naszej stronie

Wiadomości

 •  Jak w naszej szkole uczniowie  włączyli się w obchody ROKU REYMONTOWSKIEGO ogłoszonego w województwie łódzkim przez Sejmik Województwa Łódzkiego najlepiej zobrazują zdjęcia, które znajdują się w zakładce Album fotograficzny. 

  Czytane fragmenty opisujące wesele z powieści ,,Chłopi" uczniowie przedstawili w barwnym spektaklu. 

 •    Z  okazji obchodów Tygodnia Bibliotek w dniach 8-15 maja, w bibliotece szkolnej przygotowano dla czytelników wiele atrakcji zachęcających do sięgnięcia po książkę, zachęcających do czytania oraz odwiedzenia biblioteki. Informacje o święcie oraz o jego historii zamieszczone zostały na ściennej gazetce bibliotecznej.

  Uczniowie wzięli udział w konkursie czytelniczym ,,Magia Harrego Pottera", konkursie dla uczniów klas młodszych sprawdzającym umiejętność cichego czytania ze zrozumieniem legendy o królowej Juracie, a także chętni wzięli udział w warsztatach kreatywnego robienia zakładek. Wypożyczający książki w tych dniach otrzymali zakładki do książek.

 •    8 maja b.r. z okazji Tygodnia Bibliotek w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy ,,Magia Harrego Pottera" sprawdzający znajomość treści serii książek o małym czarodzieju. Wzięło w nim udział 27 uczniów. 

  Uczestnicy mieli m.in. za zadanie rozwiązać test jednokrotnego wyboru, odpowiedzieć na pytania otwarte . Zwyciężyła Maria Szokalska z klasy V2, drugie miejsce zajęła Monika stępień z klasy VI1, trzecie- Dominika Sarowska z klasy Ia, czwarte Paulina Jurczyk z klasy VI1.

 •    Z okazji Walentynek w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy ,,Zakochane pary w literaturze". Zadaniem uczestników konkursu było połączenie w pary bohaterów literackich, podanie tytułów i autorów książek, w których te pary występują,  wyjaśnienie związków frazeologicznych, zawierających  słowo serce" oraz krótkie zareklamowanie książki wartej przeczytania.

 • 8 maja b.r.  uczennice naszej szkoły- Sandra Mielczarek z klasy IIIb i Julia Lesiak z klasy IIIa wzięły udział w organizowanym przez MiGBP w Wieluniu w Konkursie jednego wiersza. Sandra zajęła w nim I- sze, a Julia III- cie miejce.

           Gratulujemy!

 • Szanowni Rodzice!!

      Przekazuję Państwu informacje o pojawieniu się w Internecie niebezpiecznej gry ,,Niebieski Wieloryb”. Gra powstała w Rosji i jest tam najbardziej popularna wśród dzieci w wieku 10-15 lat. Uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania. Uczestnicy przez 50 dni codziennie otrzymują od tzw. opiekunów jedno konkretne zadanie. Od zadań pozornie błahych ( np. głośnym okrzykiem przy porannym wstawaniu wyrazić swoje negatywne emocje) po zadania o coraz bardziej destruktywnym wpływie na psychikę ( oglądanie w Internecie filmów z treściami sadystycznymi) po samookaleczenia (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach). W ostatni pięćdziesiąty dzień, uczestnik otrzymuje zadanie skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie życia. W Rosji i Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło już blisko 200 dzieci.

 •    W pierwszym Powiatowym Konkursie Krasomówczym Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, który odbył się 31 marca 2017r. w Wieluniu, uczniowie naszej szkoły jak zwykle zaprezentowali się z najlepszej strony.  Weronika Sekieta, która mówiła tekst związany tematycznie z krajoznawstwem zajęła piersze miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych. Natomiast w kategorii uczniów gimnazjum drugie miejsce zajął Mateusz Jakubowski, czwarte- Zofia Markiewicz, a ósme- Adrianna Zimoch.

 •     A tak w naszym gimnazjum obchodziliśmy 154. rocznicę Powstania Styczniowego- taniecem- staropolskim mazurem w wykonaniu uczniów oraz montażem słowno- muzycznym poświęconym Powstaniu Styczniowemu.

                                     ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO - Obrazek 1                                                                                       

 •  TURNIEJ PIŁKI SIATKOWE TRÓJEK O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY - Obrazek 1

   17 marca 2017 roku w Miejskim Zespole Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu odbył się turniej piłki siatkowej trójek o Puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach wzięło udział 9 drużyn z następujących szkół: 2 drużyny ze Szkoły Podstawowej w Bieniądzicach, 2 drużyny ze Szkoły Podstawowej w Mokrsku i 5 drużyn z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3. Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła drużyna z Mokrska, drugie miejsce zdobyła drużyna z Bieniądzic, natomiast drużyna z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 uplasowała się na miejscu trzecim. Organizatorami turnieju były panie Agnieszka Fraszek oraz Karina Kędzierska we współpracy z KS Siatkarz. Miejski Zespół Szkół oraz KS Siatkarz reprezentowali: Maja Kozłowska, Patrycja Kędzierska, Anna Świtoń, Zuzanna Musiał, Agnieszka Musiał, Antonina Łężak, Weronika Sekieta, Anna Drab, Paulina Jurczyk, Karolina Sarowska, Natalia Petrowicz, Wiktoria Kmiecik, Zuzanna Kucharska, Błażej Dwornik, Jakub Dwornik oraz Julia Drop, Oliwia Tasarz, Martyna Werbicka.

 •  XVII MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - Obrazek 1

       17 marca w Miejskim  Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbyło się podsumowanie XVII Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Wśród laureatów nie zabrakło uczniów naszej szkoły. A tak oto przedstawiaja się ich osiągnięcia :

Aktualności

Kontakt

 • Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu
  ul.Traugutta 38
  98-300 Wieluń
  woj.łódzkie

 • 438431710

Galeria zdjęć